propolski.pl: Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak nie wytrzymał: „Spartoliliście to całkowicie” [WIDEO]

Krzysztof Bosak był gościem „Śniadania Rymanowskiego”. Polityk Konfederacji nie przebierał w słowach, oskarżając rząd PiS o nieudolność i potępił go za politykę unijną.

– Uważamy, że premier Mateusz Morawiecki dokonał najdalej idącego, od traktatu lizbońskiego, który nota bene też PiS negocjował i przepychał, najdalej idącego popchnięcia integracji unijnej na nowe tory. Eurozadłużenie to było coś, co wcześniej przed opuszczeniem Unii Europejskiej blokowali Brytyjczycy. Jak była dyskusja, kto ma spłacać długi bankrutujących państw strefy euro, jak Grecja, Niemcy chcieli to zeuropeizować, a Brytyjczycy powiedzieli: nie, nie, nie, nie, nie – to są wasze reguły w ramach strefy euro, my za to nie będziemy płacić – mówił Krzysztof Bosak.

– A w tej chwili Polska płaci za wszystkie inne państwa, które wydają ten fundusz covidowy, który z Covidem – jak się okazało – nie ma nic wspólnego. W 2020 r. były przeprowadzone negocjacje, a dwa lata później przychodzi do telewizji pan Bielan z partii rządzącej i nam mówi: potrzebujemy czasu na szczegółowe negocjacje – dodał przedstawiciel Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Myślał, że przygarnął kota. Prawda okazała się zupełnie inna

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these