Kowalski

Kowalski: „Nie mam dobrych wieści. Jest gorzej niż myślałem. Ceny energii doprowadzą do upadku”

Kowalski poinformował w środę swoich wyborców o spodziewanym upadku wielu branż gospodarczych w Polsce. Świeżo upieczony wiceminister rolnictwa (resort objął po skompromitowanym Norbercie Kaczmarczyku) za kryzys obarczył Unię Europejską, nie Rosję.

– Nie mam dobrych wieści. Jest gorzej niż myślałem. Ceny energii i ciepła doprowadzą do upadku wielu branż – oświadczył Janusz Kowalski w środę.

Kowalski: Unia płynie ku samozagładzie

Nowy wiceminister rolnictwa zdaje się przyznawać rację tym, którzy już kilka miesięcy temu ostrzegali, że polska gospodarka nie wytrzyma ciężaru nadchodzącej zimy. Polityk SP obarcza winą Unię Europejską oraz wieszczy jej upadek, porównując Europę do Titanica.

Jest gorzej niż myślałem. Unia Europejska i gospodarki europejskie są wielkim Titaniciem, który płynie ku samozagładzie. Samozagładzie wywołanej gigantycznym kryzysem energetycznym wywołanym przez Fransa Timmermansa, gdzie ceny energii i ciepła biją kolejne rekordy. To nie jest tak, że o 1000 proc. wzrosły ceny wydobycia węgla czy produkcji energii elektrycznej w Polsce, która jest sztucznie opodatkowana przez UE. A dzisiaj mają producenci drobiu czy jaj otrzymują podwyżki 1000 proc. W zeszłym roku płacili 230 zł za megawatogodziny, a dzisiaj mają płacić 2300 zł – przekonywał wyborców.

Polityk grupy trzymającej władzę apeluje o „rzetelny raport”, który miałby porównać koszta klimatyczne z dotacjami z UE. Raport taki miałby znieść „chore przepisy” Unii Europejskiej.

– Potrzebna jest stała cena gazu i potrzebna jest rewolucja jeżeli chodzi o ustalanie cen energii elektrycznej, żeby skończyć z tą spekulacją – wskazał.

Dziennikarz Wirtualnej Polski odpowiada Kowalskiemu

Producenci drobiu mają płacić o 1000 proc. więcej za energię elektryczną w 2023 r. w porównaniu z 2021 r. Koszty wytwarzania energii elektrycznej w Polsce są jedne z najniższych w Europie, ale są sztucznie opodatkowane przez eurokratów z Brukseli – alarmował Kowalski w zamieszczonym przez siebie nagraniu.

Do nagrania wiceministra z ramienia SP odniósł się dziennikarz Wirtualnej Polski Janusz Schwertner.

Rząd PiS – najbardziej totalna opozycja wobec rządu PiS – napisał krótko, podsumowując wypowiedzi polityka SP.

Przeczytaj również: Gen. Pytel: PiS jest dla Rosjan bardzo wygodną partią. Oto, jak Kreml wywiera wpływ na rząd

Twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these