Strona główna Polska Korwin-Mikke znów podpadł feministkom: „Mężczyźni torują drogę do zmian, a kobiety podążają za nimi”

Korwin-Mikke znów podpadł feministkom: „Mężczyźni torują drogę do zmian, a kobiety podążają za nimi”

4 min czytania
0
1
205
Korwin-Mikke

Prezes partii Korwin Janusz Korwin-Mikke stale zaskakuje swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami. Tym razem skomentował wynik uzyskany przez Krzysztofa Bosaka w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Lider Konfederacji zmartwił się, że spadł procent mężczyzn popierających koalicję.

Na Krzysztofa Bosaka zagłosowało ponad 1,3 mln osób, co dało mu 6,75 proc. głosów i tym samym czwarte miejsce w wyścigu o urząd prezydencki. Janusz Korwin-Mikke w pesymistycznym tonie skomentował zaistniałą sytuację.

— Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających KONFEDERACJĘ mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami — napisał prawicowy polityk.

Jego wpis skomentował kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak.

— Być może na początku XX wieku kobiety politycznie podążały za mężczyznami. Dziś tak nie jest, czego świadectwem jest różny rozkład poparcia w obu grupach płciowych. Jednym z celów mojej kampanii było przekonanie do nas większej liczby pań. Protekcjonalne wypowiedzi temu nie służą — zauważył Bosak.

źródło: nczas.com

Reakcja
Przeczytaj również:  Kierownictwo Platformy Obywatelskiej podjęło decyzję ws. startu Kidawy-Błońskiej
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Jackowski ostrzega prezydenta Dudę: „Powinien bardzo na siebie uważać”

Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, jasnowidz Jackowski skomentował zwycięstw…