Rosyjska spółka Gazprom podjęła decyzję o wstrzymaniu dostaw gazu do Polski i Bułgarii. Sprawę tę w mocnych słowach skomentował prezes partii KORWiN i lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

PGNiG poinformowało o całkowitym wstrzymaniu dostaw surowca w ramach kontraktu jamalskiego od środy, 27 kwietnia tego roku.

– My nie jesteśmy tym zaskoczeni. Pragnę wszystkich uspokoić – Polska jest przygotowana na wstrzymanie dostaw gazu z Rosji. Mamy zmagazynowane potężne zasoby. Jesteśmy bezpieczni – powiedział w TVP Info minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Janusz Korwin-Mikke komentuje wstrzymanie dostaw gazu

Lider Konfederacji nie szczędził mocnych słów pod adresem polskich władz.

– Jak teraz wyglądacie, bando kretynów? Krzyczeliście, że gaz i ropa brane od Rosji to pieniądze na wojnę z Ukrainą. Więc Rosja nie chce naszych pieniędzy, bo po co jej wygrana wojna? Nie znacie się ani na ekonomii, ani na polityce. Natomiast gadacie z taką pewnością siebie… – napisał w mediach społecznościowych polityk.

Polskie sankcje na Rosję

Polski rząd podjął decyzję o nałożeniu sankcji na Rosję. Na liście znalazło się nawet 50 sankcji. Wymieniono tam nazwiska rosyjskich oligarchów oraz nazwy podmiotów, które prowadziły biznesy na terenie naszego kraju.

Przeczytaj również:  Prokuratura postawiła zarzuty Scheuring-Wielgus. Posłanka nie przyznaje się do winy

Mariusz Kamiński w programie TVP podkreślił, że sankcje na Rosję są „uzupełnieniem w stosunku do sankcji unijnych”.

– Nasze służby już pracują nad następnymi wnioskami dotyczącymi kolejnych osób i podmiotów. W najbliższym czasie przedstawimy taką listę. Często rosyjscy oligarchowie starają się ukryć, przyjmując obywatelstwa innych państw, np. Malty czy Portugalii. Tak jest w przypadku firmy GO SPORT kupionej przez Rosjan, którzy nabyli obywatelstwo Malty – mówił Kamiński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk w końcu wyznał, jakie ma poglądy. Ta wypowiedź miażdży system [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Simon szczerze: „Ja marzyłem, żeby się zaszczepić, żeby samobójstwa nie popełnić” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 637 times, 1 visits today)

5 KOMENTARZE

  1. Jednym z kretynów to jesteś Ty Pan Korwin, jak Ci się nie podoba w Polsce , bo po co z kretynami mieć do czynienia , to się wyprowadź. Rosja czeka na takich jak Ty, dołączysz do swoich i będziesz miał gazu do obrzygania.

    • ja też odcinam gaz w domu nie będę płacił za gaz 5 razy więcej niż teraz….dlaczego mam płacić 5 razy więcej za to że pisowcy wspierają reżim Zełenskiego???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj