Polityk Konfederacji postanowił rozprawić się z socjalistami w Sejmie. Korwin-Mikke wypunktował polityków dwóch największych partii w polskim parlamencie.

— Parę dni temu ktoś mi powiedział: czemu Ty przemawiasz w Sejmie, rzucasz perły przed wieprze? Ja mówię: nie. To nie są perły, tylko informacje z pierwszego roku studiów ekonomicznych, oczywiście przedwojennych. Elementarne prawdy — zaczął swoją przemowę Janusz Korwin-Mikke.

Podkreślił, że ludzie funkcjonujący wedle tej filozofii są po prostu nieszczęśliwi. Dodał, że demokracja jest niczym innym jak zwodniczą pułapką, która pozwala wierzyć, że się ma większy wpływ na ważne wydarzenia i sytuacje.

— I nie rzucam je przed wieprze, tylko przed ludzi nieszczęśliwych. Ludzi schwytanych w pułapkę demokracji. Pamiętam, jak byłem 30 lat temu posłem. Trzeba było przejść przez salę restauracyjną wieczorem. Ludzie wstawali i mówili: panie pośle, chodź pan, napij się z nami. Pan tak pięknie mówi… my byśmy też tak chcieli, ale nie możemy, bo nas nie wybiorą — kontynuował.

— Jesteście ludźmi nieszczęśliwymi. Macie socjalizm, czyli system, w którym budżet jest totalny. Cała Polska się kłóci przez to, że jest duży budżet. Każdy się szarpie, żeby z tego budżetu jak najwięcej wyrwać — zamartwiał się poseł Konfederacji.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

W dalszej części wystąpienia zwrócił się do Izabeli Leszczyny z PO oraz Henryka Kowalczyka z PiS, którym wytknął hipokryzję.

źródło: nczas.com

(Visited 109 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj