Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w czasie posiedzenia nadzwyczajnego Biura Politycznego wydał decyzję o mobilizacji wojska, by ustabilizować dostawę leków w Pjongjang.

O szczegółach poinformowała agencja Reuters. Pisaliśmy szerzej o tym, że Korea Północna w zeszłym tygodniu ogłosiła walkę z epidemią koronawirusa. W wyniku zakażenia śmierć poniosło ponad 40 osób.

Kim Dzong Un przystąpił do działania

Koreański przywódca w czasie posiedzenia Biura Politycznego skrytykował nieodpowiedzialne podejście do pracy oraz zdolności organizacyjne i wykonawcze rządu oraz sektora ochrony zdrowia publicznego

Polityk oświadczył, że leki, które zakupiło państwo nie docierają do obywateli w odpowiednim czasie. Nakazał więc wysłać „potężne siły” wojskowego korpusu medycznego, po to by „natychmiast ustabilizować zaopatrzenie medyczne w Pjongjang”.

Media północnokoreańskie poinformowały, że Kim Dzong Un odwiedził pobliskie apteki, by zorientować się, jak wygląda aktualne zaopatrzenie w lekarstwa. Władze kraju przekazały, że znaczna część zgonów była wywołana nieostrożnym zażywaniem leków z powodu braku wiedzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Z Władimirem Putinem coraz gorzej? „Nie jest jasne, czy to uleczalne”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje wybitny aktor Jerzy Trela

źródło: DoRzeczy

(Visited 102 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Korwin-Mikke znowu szokuje. Legalizacja poligamii? "Gdyby sprowadzić odpowiednią ilość kobiet zza granicy..." [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj