Ku zaskoczeniu wszystkich w zgranym do tej pory zespole Koalicji Polskiej zaczęło dochodzić do nieporozumień. Jak informuje „Rzeczpospolita”, Paweł Kukiz stanął przed dylematem, czy w wyborach prezydenckich poprze Kosiniaka-Kamysza.

PSL ma również prowadzić rozmowy z innymi ugrupowaniami bez wiedzy koalicjanta. Według gazety, PSL, który poczuł się zbyt pewny siebie, zapomniał w niektórych kwestiach o Kukiz’15. Jak zauważyła „Rzeczpospolita”, zaoferowanie funkcji wicemarszałka lub szefa klubu Kukizowi już było wielkim wyróżnieniem.

Muzyk odrzucił jednak propozycję ze względu na inne obowiązki.

W Koalicji pojawia się coraz więcej sporów i rozbieżności. Nie jest pewne, czy PSL faktycznie zrealizuje postulaty Kukiz’15. Cała sytuacja wywołuje frustrację w szeregach koalicjanta. Jeden z polityków Kukiz’15 podsumował ją w dosadnych słowach:

— PSL zachowuje się, jakby wynik wyborczy zawdzięczało tylko sobie, a nie koalicji z nami, która otworzyła im drogę do szerszego elektoratu. Władek dba tylko o promowanie siebie i swojego ugrupowania. Woda sodowa zaczyna chłopom uderzać do głowy. PSL zapomina, że Kukiz’15 ma duże zdolności koalicyjne i nasi posłowie mogą zasilić Konfederację lub zacząć rozmawiać z PiS.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany
źródło: fakt.pl 
(Visited 70 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj