Konfederacja podczas ostatniej konferencji w Sejmie ogłosiła nowe postanowienia partii. Liderzy ugrupowania złożyli zawiadomienie do prokuratury dotyczące słów Włodzimierza Czarzastego na temat Armii Czerwonej.

Ponadto Konfederacja domaga się usunięcia Czarzastego ze stanowiska wicemarszałka Sejmu.

— Na terenie Polski zginęło, łącznie z obozami, 700 tys. żołnierzy radzieckich. Tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. był w niej gen. Wojciech Jaruzelski, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy bądź radzieccy, a byli i ukraińscy i różni — mówił lider SLD kilka dni temu na antenie TVP Info.

— Jeżeli ktoś obciąży żołnierzy radzieckich, którzy ginęli, to niech powie to matce, której dziecko zginęło. To są moje poglądy, poglądy polskiej lewicy. Żołnierze wyzwalali również Polskę — dodał Włodzimierz Czarzasty.

Zdaniem Konfederacji powyższa wypowiedź może propagować ustrój komunistyczny.

— Wysoki funkcją w Sejmie polityk nazywa wkroczenie do Polski wojsk wrogo nastawionych do naszej państwowości, do naszej polskiej tradycji, wyzwoleniem. Ten spór toczy się nie od dziś. Nikt nie zaprzecza, że wkroczenie do Polski wojsk sowieckich położyło kres okupacji niemieckiej. Natomiast w normalnym języku, nienacechowanym ideologią, taką sytuację nazywamy zajęciem danego terytorium, a nie wyzwoleniem — podkreślił Krzysztof Bosak.

Przeczytaj również:  Aktor z serialu „Ranczo” trafił do szpitala. Fani są bardzo zaniepokojeni

Bosak skomentował także wpisy na portalach społecznościowych partii Razem oraz SLD.

— Posunęły się do tłumaczenia, iż to, co Stalin organizował, to nie był prawdziwy komunizm, po prostu im nie wyszło, oni chcieli zrobić coś bardzo dobrego, ale zupełnie im to nie wyszło. Jeżeli to nie jest propagowanie komunizmu, ustroju totalitarnego, to co nim jest? — pytał poseł Konfederacji.

— Rzecz jasna nie w naszej mocy to przegłosować ani nawet zebrać odpowiednią liczbę podpisów pod tym wnioskiem, ale mam nadzieję, że ten wniosek okaże się niekontrowersyjny także dla naszych koleżanek i kolegów z innych formacji, z innych klubów parlamentarnych — wyjaśnił Grzegorz Braun i zachęcił do poparcia dokumentu.

źródło: facebook.com, wiadomosci.wp.pl

(Visited 107 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj