Przedstawicielka lewicowej partii Razem — Magdalena Biejat została przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Konfederacja, której bardzo nie spodobał się ten ruch, zareagowała natychmiast. Przeciwko kandydaturze Biejat głosowały jedynie 3 osoby, w tym Grzegorz Braun.

Konfederacja w odpowiedzi na takie działanie utworzyła parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny. Przedstawiciele prawicy podkreślili, że nie dopuszczą do tego, by porozumienie między PiS a SLD w sprawie aborcji eugenicznej zostało zamiecione pod dywan.

W sprawie wypowiedział się poseł Robert Winnicki.

— Ten projekt zmiany ustawy był blokowany przez PiS w minionej kadencji Sejmu, przerzucany jak gorący kartofel po to, tylko by go nie uchwalić. Procedowanie nad tym wnioskiem w podkomisji specjalnie dla niego utworzonej nigdy się nie rozpoczęło — powiedział podczas konferencji ugrupowania.

— Dziś, po tych dwóch latach udawania w tej sprawie przez PiS, w tej samej komisji ma być dokonana zmiana warty na przedstawiciela lewicy, co musi skutkować całkowitym wyrzuceniem tego projektu poza nawias debaty parlamentarnej. Otóż deklarujemy jako Konfederacja Wolność i Niepodległość, że nie dopuścimy do tego, żeby porozumienie między PiS a SLD w sprawie aborcji eugenicznej, obrony życia nienarodzonych, będzie w tym parlamencie zamieciona pod dywan — dodał prezes Ruchu Narodowego.

Winnicki podkreślił, że zespół już zaczyna działać, a w poniedziałek odbędzie się jego pierwsze posiedzenie.

—To czerwone porozumienie. Czerwone od krwi niewinnie mordowanych polskich dzieci, nie przejdzie w tym Sejmie bez naszego zdecydowanego głosu sprzeciwu — ocenił poseł Konfederacji.

— Dlatego dzisiaj utworzyliśmy parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny. To jest nasza odpowiedź. Ten zespół zaczyna działać. W poniedziałek odbędzie się jego pierwsze posiedzenie i będziemy podejmować kolejne kroki. Włącznie z Trybunałem Konstytucyjnym, projektami ustaw i walką o to, by ta sprawa nie została zamieciona pod dywan — kontynuował polityk.

Przeczytaj również:  Ekonomiści już wiedzą: Program Bosaka najlepszy dla budżetu

Grzegorz Braun również zbulwersowany zaistniałą sytuacją zabrał swój głos.

— Tak się nieszczęśliwie dla Polski złożyło, że Konfederacja jest jedyną formacją, która sprawę obrony życia ludzkiego w jego naturalnych, wyznaczonych przez Boga-Stwórcę granicach, traktuje całkowicie pryncypialnie. Mówimy o tym bez wymówek i niedomówień. Nie szukamy pretekstów do tego, by nie konfrontować się ze straszną rzeczywistością — powiedział Braun.

 

źródło: wsensie.pl

(Visited 36 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here