Konfederacja ogłosiła kandydatów, którzy będą ubiegać się o start w wyborach prezydenckich. W prawyborach weźmie udział aż dziewięć osób. Podczas konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim przemawiał Robert Winnicki.

— Wyborcy oczekują od nas wystawienia najlepszego kandydata na prezydenta — stwierdził jeden z liderów partii Konfederacja.

Konfederacja stale rośnie w siłę. Zdaniem posła Winnickiego prawybory będą ogromną szansą i jednocześnie przedstawieniem „możliwych opcji na ideowej prawicy”.

— Tego oczekiwali od nas Polacy i dzisiaj to realizujemy — dodał parlamentarzysta.

Ogłoszono, że w prawyborach Konfederacji wezmą udział: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk oraz Magdalena Ziętek-Wielomska.

Głos w tym temacie zabrał Witold Tumanowicz, który jest przewodniczącym Centralnej Komisji Prawyborczej:

— To kandydaci, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie ze strony Konfederacji do udziału w prawyborach. Mamy grono doświadczonych oraz energicznych liderów. Będzie z czego wybierać. Podkreślił, że prawybory w Konfederacji, jako pierwsze, będą otwarte. Nie tylko działacze naszych partii będą mogli głosować. Każdy sympatyk będzie mógł się zarejestrować — wyjaśnił Tumanowicz.

W ramach prawyborów Konfederacja zamierza realizować zjazdy prawyborcze we wszystkich województwach. Pierwsze z nich mają się odbywać już 7 grudnia w woj. podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Natomiast ostatnie będą miały miejsce 12 stycznia w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem.

źródło: facebook.com, rp.pl

(Visited 87 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj