W czwartek Konfederacja ogłosiła, że zbiera podpisy pod wnioskiem o odwołanie wicemarszałek Gosiewskiej ze swojego stanowiska.

Przypomnijmy, że w środę dała ona pewnego rodzaju „popis” i obraziła posła Grzegorza Brauna wyzywając go od „chamów” i „ruskich onuc”.

Posłowie Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję, w której czasie poinformowali o złożeniu wniosku o odwołanie Gosiewskiej.

– Z całą pewnością jest to sytuacja, wobec której nie można przejść obojętnie, ale to jest także sytuacja, która potwierdza generalnie zachowanie pani wicemarszałek i to, jakie ona standardy wprowadza do polskiego parlamentaryzmu. To nie jest pierwszy raz, kiedy mamy do czynienia z tym że pani wicemarszałek Gosiewska myli budynek Sejmu z pubem, karczmą, restauracją chyba, gdzie przebywa prywatnie – a nie gdzie pełni bardzo istotną, prestiżową funkcję wicemarszałka – wyjaśnił Tomasz Grabarczyk.

– Konfederacja przeciwko patologii i upadkowi zasad w wykonaniu wicemarszałek Gosiewskiej – podkreślił Robert Winnicki.

– Potrzebujemy jeszcze kilku podpisów spoza naszego Koła Parlamentarnego, liczymy, że one się znajdą, że ten wniosek będzie procedowany. Liczymy na to, że w tym Sejmie, mimo wszystko znajdzie się większość do tego, żeby prostackie zachowania pani marszałek po prostu ukrócić poprzez jej odwołanie – podsumował Winnicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Awaria ciepłownicza w Warszawie. Mieszkańcy bez ogrzewania i ciepłej wody

źródło: YouTube / Facebook

(Visited 155 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj