Od wielu dni eksperci i politycy zadają sobie jedno z najtrudniejszych pytań. Jak możemy powstrzymać rosyjską inwazję na Ukrainę? Komentarz w tej sprawie zostawił były prezydent Bronisław Komorowski, który podzielił się z widzami swoim pomysłem.

Na początku mogło się wydawać, że NATO zdecyduje o wsparciu Ukrainy myśliwcami MIG-29. Aktualnie propozycja Polski o przekazaniu samolotów USA nie spodobała się Stanom Zjednoczonym.

Swoją opinią w tym temacie podzielił się Bronisław Komorowski.

– Trzeba zrobić to, co realnie NATO może zrobić bez komplikacji natury politycznej. To, co się wydarzyło z tymi MiG-ami, to jest nieszczęście, wstyd przed Ukraińcami – mówił w „Faktach po Faktach” TVN24 były prezydent.

– To był dobre intencje rządu polskiego, ale jak to kiedyś chyba Czernomyrdin „chcieliśmy dobrze, ale wyszło jak zawsze”. To znaczy, źle wyszło, ale można to nieszczęście i komplikacje w relacjach polsko-amerykańskich obrócić na dobro Ukraińców – oświadczył polityk, przedstawiając plan pomocowy dla Ukrainy. Nie omieszkał przy tym skrytykować polskiego rządu.

– Można by w moim przekonaniu, podjąć próbę skutecznego zachęcenia głównie Amerykanów, ale to dotyczy całego NATO do wyposażenia armii ukraińskiej w inne niż tylko te sprawdzone wyrzutnie, z których się strzela do samolotów. To są i Stingery, to są polskie Gromy, polskie Pioruny świetne, ale można by według mnie po cichu bez rozgłosu doprowadzić do tego, żeby Ukraińcy dysponowali nowoczesnymi bateriami rakiet przeciwlotniczych o krótkim zasięgu, to znaczy około 20 kilometrów – tłumaczył Komorowski.

Przeczytaj również:  Warszawa. Nastolatka zginęła na przejściu dla pieszych

Zobacz również: Cezary Żak podsumował dyrektora Radia Maryja. Nazwał go „agentem Putina” i „sługą szatana”

Zobacz również: Mosbacher: „Polsce należą się przeprosiny. Ze strony UE i USA”

źródło: 300polityka.pl, wmeritum.pl

(Visited 731 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. P.Prezydencie Komorowski,ja juz to dawno tez wymyslilam.Po cichu tez moznaby samolociki ,jeden za drugim przepchnac przez granice.Tak chyba przepychali nasi sojusznicy do Kanady przez zielona granice kiedys.Ktos naglosnil sprawe i co dalej…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj