Komisja Europejska zamierza pozwać koncern AstraZeneca. Taką informację udostępniło Politico, które powołuje się na pięciu unijnych dyplomatów.

Podczas środowego spotkania ambasadorów państw Unii Europejskiej większość członków wspólnoty zadeklarowała poparcie dla pozwu przeciwko AstraZenece. Powodem ma być niewywiązywanie się z zobowiązań dotyczących dostaw szczepionek.

Czytaj także: Do Polski trafiły podróbki szczepionek. Pfizer potwierdził przypuszczenia

Komisja Europejska czuje się oszukana przez koncern farmaceutyczny, dlatego zamierza wejść na drogę sądową. Jak przekonuje Politico, elementem działań prawnych ma być zobowiązanie AstraZeneki do dostarczania takiej liczby szczepionek na COVID-19, jaka wynika z kontraktu zawartego przez UE. Portal powołuje się na rozmowę z jednym z unijnych dyplomatów.

Czytaj także: Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

Spór pomiędzy Komisją Europejską a AstraZeneca trwa od początku roku. Wówczas koncern poinformował, że nie dostarczy ustalonej ilości szczepionek na czas. Różnice pomiędzy ustaleniami a rzeczywistością są ogromne. W marcu do państw UE powinno trafić 100 milionów szczepionek. Tymczasem dotarło raptem 30 milionów.

Źródło: Rzeczpospolita

(Visited 1 230 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Polacy nie mają zamiaru się szczepić. Morawiecki zmartwiony: „To bardzo niedobrze”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here