Prof. Krzysztof Simon dał się poznać internautom za sprawą swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i pouczeń kierowanych do Polaków, którzy nie chcieli stosować się do epidemicznych obostrzeń. Wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” medyk zabrał głos m.in. w sprawie aborcji. Jego słowa mogą zaskakiwać.

Profesor Simon jest kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest także Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa dolnośląskiego i członkiem Rady Medycznej, którą powołał premier Morawiecki.

Lekarz udzielił wywiadu dla „GW” i przedstawił się jako „liberalny katolik”. Dodał, że to kobiety powinny decydować o swojej ciąży, co oznacza, że nienarodzone dziecko nie ma swoich praw.

— Kobieta nosi ciążę, rodzi i ponosi tego konsekwencje. Oczywiście jakoś w ciążę trzeba zajść, zwykle z facetem — mówił prof. Simon.

— Chęć karania kobiet za aborcję to dowód zdziczenia. Ja, macho, mam zapłodnić samicę i ona ma rodzić, bo ja tak chcę? Tak można było w jaskini rządzić — kontynuował lekarz.

Zobacz również: Poruszające wyznanie prof. Simona: „Kiedyś straciłem córkę, 18-letnią…”

Prof. Simon wyjaśnił, że „on i większość Polaków zmierza w innym kierunku”.

— Jeśli nie będzie fałszerstw wyborczych, to wszystko ulegnie zmianie. Kobiety będą walczyły. Nikt nie ma prawa wam narzucać, jak macie się przygotować do macierzyństwa, czy donosić ciążę, czy nie. Co nie znaczy, że uważam aborcję za formę antykoncepcji, bo też są takie panienki — dodał lekarz, a po chwili poruszył temat długości życia.

Zobacz również: Kiedy Donald Trump odzyska konto na YouTube?: „Gdy zmniejszy się ryzyko przemocy”

— Przed II wojną ludzie żyli średnio 47 lat, teraz 78. To skutek postępu i działalności takich zespołów jak mój. A gdyby nie było tyle chemii, stresów, podłości, rządów skrajnej prawicy czy skrajnej lewicy, to biologiczny czas życia wynosiłby teraz 130-150 lat — stwierdził prof. Simon.

Przeczytaj również:  Klaudia Jachira z przerażeniem: „Wczoraj po raz pierwszy na własne oczy widziałam sprawców całego zła"

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 544 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here