Koalicja Obywatelska ogłosiła, że podejmie zdecydowane kroki wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

— Każdy dzień jego funkcjonowania przynosi straty i powoduje destabilizację — wyjaśnili posłowie KO, zapowiadając wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera.

Podczas wspólnej konferencji prasowej głos zabrał Tomasz Siemoniak oraz Monika Wielichowska, którzy obiecali, że Kaczyński odpowie za swoje działania i będzie wobec niego skierowany wniosek o wotum nieufności.

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja eugeniczna, jaka ma miejsce przy ciężkich wadach płodu, jest niezgodna z Konstytucją. Decyzja ta wywołała masowe, emocjonalne protesty praktycznie w całym kraju.

— To Kaczyński w czasie pandemii doprowadził do wybuchu gigantycznych napięć społecznych. Każdy dzień jego funkcjonowania przynosi straty i powoduje destabilizację. Dlatego złożymy wniosek o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego — zapowiedzieli politycy KO.

Swój komentarz zostawił również przewodniczący PO Borys Budka, który nie przebierał w słowach: — Jarosław Kaczyński musi odejść. Obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Dopiero wtedy, będziemy mogli rozmawiać o tym, jak zbudować dobre porozumienie. Z Kaczyńskim nie będzie żadnego porozumienia — zaznaczył.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

Wszystko wskazuje na to, że politycy KO nie żartują i chcą radykalnych rozwiązań. KO zapowiedziała również złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej w sprawie ostatniego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie. Ponadto rozważany jest prywatny akt oskarżenia do prokuratury.

źródło: brulion24.pl, wprost.pl

(Visited 1 801 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj