Jak informuje „Rzeczpospolita” partia Szymona Hołowni Polska 2050 ma kolejne problemy. Chodzi o sprawozdanie finansowe ugrupowania, które podobnie jak raport komitetu z wyborów prezydenckich zostało odrzucone przez PKW.

Gazeta podaje, że do tych problemów przyczynił się kongres ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni z września 2021 r. „Rz” dodaje, że odrzucenie sprawozdania finansowego partii ma wymiar symboliczny, ponieważ Polska 2050 nie otrzymuje subwencji. Dodaje, że zarzuty są poważne.

Polska 2050 złożyła sprawozdanie, z którego wynika, że nie działała praktycznie przez cały 2021 r. Do każdej rubryki, mówiącej o darowiznach, czy wpłaconych środkach wpisywała 0.

Problemy Hołowni

Dziennik wyjaśnia, że te okoliczności wzbudziły podejrzenia PKW, która zgłosiła się do partii, pytając jak to możliwe, by składać puste sprawozdanie finansowe, podczas gdy w 2021 r. partia korzystała z lokalu w Warszawie. Organizowała również forum gospodarcze oraz kongres.

PKW zastanawiało się także, kto ma prawo do aplikacji oraz opłaca aktywności członków ugrupowania.

Jak relacjonuje „Rz” skarbnik partii, warszawski lokal był użytkowany nieodpłatnie w celach korespondencyjnych. Dodał również, że Jaśmina to własność fundacji, natomiast aktywność polityków formacji miała miejsce w ramach, chociażby ich mandatów poselskich.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Zdaniem „Rz” z argumentacją skarbnika nie zgadza się PKW. Uważa ona, że partia Hołowni przyjmowała korzyści od Stowarzyszenia Polska 2050, a także od Instytutu Strategie 2050.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk złożył życzenia świąteczne. Internauci nie wytrzymali: „Jakich Świąt?” [WIDEO]

źródło: PAP/ onet

(Visited 91 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj