Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję w sprawie wykonywania gestów politycznych podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Postanowiono zakazać jakichkolwiek gestów.

Sportowcy, którzy zdecydują się uklęknąć przed wydarzeniem sportowym, zostaną ukarani. Zakaz jest efektem dyskusji poświęconej gestowi klękania w ramach poparcia ruchu BLM.

Zasadniczo nigdy nie można było wykonywać gestów politycznych w trakcie Igrzysk. Niektórzy liczyli jednak, że z uwagi na BLM organizatorzy postanowią zrobić wyjątek. Tak się jednak nie stało. Ponadto Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że będzie karać sportowców, którzy złamią zakaz.

Czytaj także: Do Polski trafiły podróbki szczepionek. Pfizer potwierdził przypuszczenia

Decyzję skonsultowano z ponad 3500 sportowcami. 70% stwierdziło, że gest klękania powinien być zabroniony. Oczywiście to nie spodobało się wielu grupom, jednak zakaz zostanie podtrzymany. Klękania podczas Igrzysk w Tokio nie będzie.

Czytaj także: Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

Nie chciałabym, żeby coś odciągnęło moją uwagę od konkurencji powiedziała Coventry, były mistrzyni olimpijska w pływaniu z Zimbabwe.

Źródło: NCzas

(Visited 529 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj