Klaudia Jachira, która słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, ponownie zabrała głos. Tym razem w temacie Bożego Narodzenia. Posłanka KO podkreśliła, że woli świętować przesilenie zimowe.

Klaudia Jachira zasiada w klubie, którego głównym filarem jest PO. Za poglądy parlamentarzystki cała partia może więc słono zapłacić. W praktyce, gdyby taka deklaracja wyszła z ust przedstawicielki radykalnej lewicy, nikogo by to nie zdziwiło.

— Platforma jest partią chadecką. Liberalno-konserwatywną. Była i jest — mówił jeszcze niedawno Sławomir Neumann, poseł i były szef klubu Platformy

Obywatelskiej. Słowo „chadecja” to przede wszystkim potoczne określenie chrześcijańskiej demokracji. Klaudia Jachira swoimi działaniami z pewnością nie przyczyni się do poszerzenia elektoratu PO. Posłanka podzieliła się na Twitterze swoimi poglądami na temat spędzania świąt.

— Jeżeli coś obchodzę, to przesilenie zimowe i cieszę, że od 22.12 jest dłuższy dzień. Za wszystkie uroczystości w Sejmie, które nie mają charakteru świeckiego — podziękuję — podkreśliła parlamentarzystka.

Niektórzy popierają kontrowersyjną polityk i biją jej brawo za walkę o rozdział Kościoła i państwa. Zdecydowana większość Polaków określa się mianem katolików. Ci, którzy nie obchodzą Bożego Narodzenia, to zdecydowana nisza. Dlatego poglądy Jachiry mogą tak bardzo szokować i spotykać się z niezrozumieniem.

źródło: natemat.pl

(Visited 117 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Jachira grozi pięścią Putinowi z mównicy sejmowej. „Aleksiej, to dla ciebie” [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here