Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożył zawiadomienie do prokuratury ws. słów posłanki KO Klaudii Jachiry. Parlamentarzystka wypowiedziała się na temat obozów zagłady i „negowania niemieckich zbrodni”.

Zawiadomienie złożono również ws. Katarzyny Markusz i prof. Jana Grabowskiego.

Jako fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożyliśmy dziś do prokuratury trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw z art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu przekazał prezes fundacji OMA Dariusz Matecki.

Czego dotyczą zawiadomienia? Mianowicie wpisów, które opublikowano w mediach społecznościowych. Klaudia Jachira zamieściła wpis o treści „Nawet Hitler nie niszczył cmentarzy”.

Natomiast historyk prof. Jan Grabowski stwierdził, że „w Polsce ciągle trzeba przypominać, że niemiecki plan eksterminacji dotyczył Żydów, wyłącznie Żydów, że do obozów Zagłady wywożono Żydów, nie Polaków”. 

Dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady, w czasie wojny mogli chodzić po ulicach, pracować, żyć. Nikt ich nie zabijał za to, że są Polakami pisała dziennikarka i działaczka społeczna Katarzyna Markusz, której wpis również spotkał się ze zdecydowaną reakcją OMA.

Przeczytaj również:  Nagrało się, jak zastawił pułapkę na policję. Zaczął strzelać [WIDEO]

W zawiadomieniach obszernie przedstawiliśmy stan faktyczny i wykazaliśmy, że powyższe twierdzenia są oczywistymi kłamstwami i wyczerpują znamiona przestępstwa stypizowanego w art. 55 ustawy o IPN napisano i przypomniano, że „kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy pkt 1 (chodzi m.in. o zbrodnie nazistowskie) podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3″.

Zobacz również: Ewa Kopacz dogryza Budce. Co sądzi o powrocie Donalda Tuska?

Przeczytaj również:  Putin ostrzega kolejny kraj. "Wkroczy na drogę Ukrainy"

Zobacz również: Prof. Simon odlatuje: „Za chwilę będzie 195 mutacji albo więcej”

źródło: stefczyk.info, msn.com

(Visited 612 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj