Kidawa-Błońska, kandydatka PO na prezydenta, spotkała się w niedzielę z Donaldem Tuskiem w Warszawie. Wicemarszałek Sejmu chwaliła polityka, mówiąc, że jego pomoc będzie nieoceniona.

— Donald Tusk to człowiek z dużym doświadczeniem, jego wiedza jest bezcenna, na pewno będę miała z jego strony bardzo duże wsparcie — powiedziała Kidawa-Błońska.

Były premier oświadczył wczoraj, że melduje pełną gotowość bojową i zamierza wspierać kampanię kandydatki ugrupowania.

— Właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową! #Kidawa2020 — napisał były szef RE na Twitterze.

Co zaproponował Tusk? Czy ma jakiś plan działania? Okazuje się, że tak, jednak Kidawa-Błońska nie chciała zdradzić szczegółów w tej sprawie.

— O tym, jak będzie wyglądała moja kampania z Donaldem Tuskiem, nie powiem, ale na pewno będę miała z jego strony bardzo duże wsparcie — zaznaczyła.

Wicemarszałek Sejmu dodała, że Tusk nie pojawi się na konwencji wyborczej 29 lutego w Warszawie. Jest zdania, że były premier ma bardzo duże doświadczenie, a jego wiedza jest bezcenna. Tym samym to właśnie dzięki niemu została politykiem.

Kandydatka PO na prezydenta pytana o przebieg kampanii wyborczej oceniła, że będzie to kampania stanowcza i dotycząca tematów kluczowych dla Polaków.

— Nie ma spotkania, na którym by Polacy nie mówili: zróbcie coś, żebyśmy mogli się ze sobą porozumieć — powiedziała.

Zdaniem polityk szczególnie istotne będą sprawy dotyczące bezpieczeństwa oraz życia codziennego.

— Ale najważniejsze dla Polaków jest pokazanie, że możemy żyć razem w naszym kraju, że nikt nikogo nie będzie wykluczał i że będziemy się szanować nawzajem. A jak to będzie, będziemy mogli rozwiązywać wszystkie te sprawy związane z naszym życiem codziennym, z naszym bezpieczeństwem — od zdrowia, po ekologię, praworządność. Ale najpierw trzeba zrobić ten pierwszy krok i zacząć szanować współobywateli, wszystkich, niezależnie czy się z nimi zgadzamy, czy nie zgadzamy — dodała Kidawa-Błońska.

Przeczytaj również:  Jerzy Owsiak: "Eutanazja to pomoc osobom starszym w cierpieniach"

źródło: wpolityce.pl

(Visited 32 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here