Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest kandydatką KO na prezydenta, udzieliła wywiadu świątecznemu dodatkowi do Gazety Wyborczej. Wicemarszałek Sejmu jak zwykle zaskoczyła swoich czytelników.

— Mojego ojca zawsze śmieszyło, że nasi krewni walczyli po jednej i po drugiej strony bitwy pod Grunwaldem. Tata to odkrył — oświadczyła Kidawa-Błońska.

Redaktor Leszek Jażdżewski, który zawsze był przychylny liberalnej stronie sceny politycznej, podkreślił, że słowa te to wcale nie jest prima aprilis.

Kandydatka na prezydenta skrytykowała również pomysł przeprowadzenia wyborów w maju. Stwierdziła, że politycy partii rządzącej wiele obiecywali, a ludzie, którzy im zaufali teraz się zawiodą.

— Czasami dyktatorzy dochodzą do władzy w sposób demokratyczny: ludzie zaufali, że zmienią ich życie na lepsze – a oni ograniczają ich prawa krok po kroku. Nie mówię, że u nas jest dokładnie to samo, ale też mamy człowieka, który chce panować nad całym krajem. Zastanawiam się, dlaczego Kaczyński nawet teraz nie myśli o ludzkim życiu — mówiła Kidawa-Błońska.

źródło: tysol.pl

(Visited 150 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj