Strona główna Polska Kidawa-Błońska tłumaczy się ze swoich słów: „Życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę”

Kidawa-Błońska tłumaczy się ze swoich słów: „Życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę”

6 min czytania
0
1
1,140
Kidawa-Błońska - niemiecki dziennik

Małgorzata Kidawa-Błońska od kilku dni próbuje się tłumaczyć z ostatnio wypowiedzianych słów, że „konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia”.

Małgorzata Kidawa-Błońska udostępniła wideo na stronie Video-KOD, w którym wyjaśniła swój punkt widzenia i poszła jeszcze o krok dalej.

— Bardzo ważne jest, by zapewniając ludziom bezpieczeństwo, pamiętali, że wartości są ważne i że życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę — stwierdziła kandydatka KO na prezydenta.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska zrelacjonowała całą sytuację w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

— Wywiązała się między nami dyskusja, bo pani wicemarszałek Kidawa-Błońska kwestionowała słowa pani marszałek Witek, przerywając jej i tłumacząc, że najważniejsza jest konstytucja. Ja wtedy nie wytrzymałam i powiedziałam, że konstytucja jest przecież dla ludzi. Zapytałam ją, czy dla niej konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie i zdrowie Polaków. Odpowiedziała „tak, konstytucja jest ważniejsza”. Ręce mi opadły — powiedziała Gosiewska.

Słowa te stały się przedmiotem dyskusji wśród wielu polityków i dziennikarzy. Na kandydatkę KO posypał się grad pytań. Kidawa-Błońska ostatecznie stwierdziła, że „konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie”.

— Nie, nie powiedziałam, że życie jest ważniejsze od konstytucji. Takiego zdania nie użyłam. To wszystko, co było na takiej hejtowej planszy było nieprawdą — broniła się wicemarszałek Sejmu.

Ponadto wczoraj przedstawiła kolejną wersję, w której zawarła długie tłumaczenia.

— Życie człowieka jest bardzo ważne, ale ważne jest to, jakie wartości w swoim życiu reprezentujemy. Przecież za konstytucję ginęli ludzie, w obronie konstytucji. Ale tu ja powiedziałam zdanie, że bardzo ważne jest, by zapewniając ludziom bezpieczeństwo, pamiętali, że wartości są ważne i że życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę. Znamy przypadki z historii ludzi, którzy kierowali się wartościami i czymś więcej niż tylko interesem danej chwili — podkreśliła Kidawa-Błońska.

źródło: niezalezna.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Jacek Jaśkowiak: "Jako prezydent podpisałbym ustawę o związkach partnerskich"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…