Małgorzata Kidawa-Błońska jest otwarcie faworyzowana przez PO, co pokazały ostatnie wpisy na Twitterze. Jeden z działaczy PO zauważył, że na koncie partii w ciągu zaledwie 22 godzin pojawiło się aż 18 wpisów dotyczących kandydatury polityk. Jeżeli chodzi o Jacka Jaśkowiaka, nie ukazał się na jego temat ani jeden post.

Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ubiegają się o kandydaturę prezydenta RP z ramienia PO. Wydaje się jednak, że pani wicemarszałek Sejmu cieszy się większą popularnością i to w niej pokładane są nadzieje partii na zwycięstwo.

Rywalizacja tej dwójki kandydatów budzi wiele emocji. Niektórzy zarzucają, że prawybory w PO są po prostu ustawione. Wszystko po to, by mogła je wygrać wicemarszałek Sejmu.

— Na oficjalnym profilu Platformy w ciągu 22 godzin pojawiło się 18 tweetów wspierających kandydatkę Małgorzatę Kidawę-Błońską. Zero udostępnień kandydata Jacka Jaśkowiaka. Wg mnie coś tutaj nie gra. Jako szeregowy członek PO jestem tym lekko zniesmaczony. Prowadźmy kampanię fair play — napisał na Twitterze Adrian Tomaszkiewicz.

Z powodu podejrzeń, że prawybory w PO nie są do końca uczciwe, z walki o fotel prezydencki wycofali się Radosław Sikorski oraz Bartosz Arłukowicz.

— Długo myślałem nad tym, w jaki sposób najbardziej mogę przyczynić się do zwycięstwa. Czy walcząc w prawyborach zwiększyłbym szanse na sukces, czy nie. Znacie mnie państwo — gdy walczę, to na całego. Doszedłem do wniosku, że tym razem, w sytuacji totalnego upolitycznienia mediów publicznych przez partię rządzącą, rywalizacja w obozie demokratycznym nie służyłaby sprawie. Każda nasza polemika byłaby bezwzględnie wykorzystana. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności za nadzieje milionów Polaków na demokratyczną i europejską ojczyznę zdecydowałem się nie kandydować. Sercem i czynem poprę tego, kto zostanie naszym kandydatem — powiedział Radosław Sikorski na nagraniu z Parlamentu Europejskiego.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 78 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj