Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła wystosować specjalny apel do premiera Morawieckiego. Wszystko przez szerzącą się epidemię koronawirusa. Wicemarszałek Sejmu jest zdania, że należy znieść limity dotyczące testów na CoVid-19 i móc przeprowadzać je bez ograniczeń.

W swoim liście Kidawa-Błońska przekonywała, że laboratoria powinny przeprowadzać testy bez ograniczeń, a Narodowy Fundusz Zdrowia powinien obowiązujące limity znieść.

— Wiem, że samorządy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Samorządów w Polsce jest kilka tysięcy. Wiemy, że sama izolacja, kwarantanna nie wystarcza. Potrzebne są testy. Mówię o tym od początku i potwierdziło to WHO, że testy i testy. Testy są potrzebne, by wspomóc lekarzy, pielęgniarki, osoby na pierwszej linii kontaktu z pacjentami — uważa wicemarszałek Sejmu i kandydatka na prezydenta.

— Powinniśmy o tych testach mówić. Wczoraj napisałam do premiera list, w którym apelowałam, żeby wszystkie laboratoria, które mają możliwość wykonywania testów, mogły te testy wykonywać i żeby znieść limity NFZ — powiedziała polityk KO podczas wideokonferencji z samorządowcami.

Kandydatka KO na prezydenta opublikowała również skan listu przeznaczony dla premiera Morawieckiego.

— Apeluję do Premiera Morawieckiego, by podjął decyzję o włączeniu do badań wszystkich laboratoriów, które mogą badać próbki i bezlimitowym finansowaniu testów przez NFZ. Trzeba pilnie zwiększyć dostępność testów na #koronawirus. To kluczowe dla opanowania epidemii — stwierdziła.

Przeczytaj również:  Poznań: Mężczyzna odgryzł kobiecie kawałek ucha i uciekł jej samochodem

— Proszę o potraktowanie tej sprawy jako bardzo pilnej — dodała na koniec listu.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 129 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj