Kilka dni temu ku zaskoczeniu wielu Kidawa-Błońska ogłosiła, że kończy swoją kampanię wyborczą. Sytuacja wygląda jednak inaczej, ponieważ wicemarszałek Sejmu nie może powstrzymać się od komentowania bieżących spraw politycznych.

Tym razem skrytykowała rządowy plan pomocy dla przedsiębiorców, nie przedstawiła jednak żadnej innej alternatywy dla osób prowadzących firmy. We wtorek miało miejsce głosowanie nad senackimi poprawkami do rządowych specustaw, które wchodzą w skład tzw. tarczy antykryzysowej.

Sejm odrzucił poprawki Senatu, skreślające z noweli specustawy zmiany w Kodeksie wyborczym. Odrzucił także część poprawek Senatu do specustawy mówiących o pomocy dla firm z powodu pandemii.

Ostatecznie prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy budujące tzw. tarczę antykryzysową. Te działania nie spodobały się Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która zamieściła na Twitterze krytyczny wpis.

— Polacy tracą pracę, bo przedsiębiorcy nie doczekali się pomocy od rządu; tarcza antykryzysowa jest dziurawa jak sito. Wzywam rząd do natychmiastowej, realnej pomocy dla pracodawców i pracowników — oświadczyła Kidawa-Błońska.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 61 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Komunikat Straży Granicznej. Nowe niepokojące doniesienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj