Strona główna Polska Kidawa-Błońska nie wytrzymała: „Tarcza antykryzysowa jest dziurawa jak sito”

Kidawa-Błońska nie wytrzymała: „Tarcza antykryzysowa jest dziurawa jak sito”

4 min czytania
0
0
738
Kidawa-Błońska

Kilka dni temu ku zaskoczeniu wielu Kidawa-Błońska ogłosiła, że kończy swoją kampanię wyborczą. Sytuacja wygląda jednak inaczej, ponieważ wicemarszałek Sejmu nie może powstrzymać się od komentowania bieżących spraw politycznych.

Tym razem skrytykowała rządowy plan pomocy dla przedsiębiorców, nie przedstawiła jednak żadnej innej alternatywy dla osób prowadzących firmy. We wtorek miało miejsce głosowanie nad senackimi poprawkami do rządowych specustaw, które wchodzą w skład tzw. tarczy antykryzysowej.

Sejm odrzucił poprawki Senatu, skreślające z noweli specustawy zmiany w Kodeksie wyborczym. Odrzucił także część poprawek Senatu do specustawy mówiących o pomocy dla firm z powodu pandemii.

Ostatecznie prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy budujące tzw. tarczę antykryzysową. Te działania nie spodobały się Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która zamieściła na Twitterze krytyczny wpis.

— Polacy tracą pracę, bo przedsiębiorcy nie doczekali się pomocy od rządu; tarcza antykryzysowa jest dziurawa jak sito. Wzywam rząd do natychmiastowej, realnej pomocy dla pracodawców i pracowników — oświadczyła Kidawa-Błońska.

źródło: wpolityce.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Tusk we Wrocławiu: "Grozi nam wypierpol". Skąd w ustach byłego premiera wulgarny skrót myślowy?
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Paulina Młynarska zaatakowała Kingę Dudę: „Twój tato zgotował tym ludziom i ich dzieciom horror”

Dziennikarka Paulina Młynarska opublikowała ostry wpis skierowany do córki prezydenta King…