Katarzyna Lubnauer była przewodnicząca Nowoczesnej była gościem z RMF FM. Mówiła o przyszłych wyborach prezydenckich i oceniła, czym różnią się między sobą wszyscy kandydaci.

— Jak patrzę na kandydatów na prezydenta, to Małgorzata Kidawa-Błońska wyróżnia się na ich tle, chociażby tym, że jest kobietą — stwierdziła Katarzyna Lubnauer (KO).

Była liderka Nowoczesnej, obecnie posłanka Koalicji Obywatelskiej, jest zdania, że kandydaci są mało wyraziści, a większość Polaków nie jest w stanie odróżnić Szymona Hołowni od Roberta Biedronia, a tym bardziej Władysława Kosiniaka-Kamysza od Krzysztofa Bosaka.

Dodała, że wszyscy chętni na najwyższe stanowisko w kraju zlewają się ze sobą ze względu na podobieństwa.

— Ponieważ noszą takie bardzo podobne, jednolite mundurki, takie granatowe garniturki i białe lub niebieskie koszule, w związku z tym w pewnym stopniu mogą się zlewać — stwierdziła Lubnauer.

Prowadzący audycję Robert Mazurek nie był zachwycony tokiem myślenia posłanki KO.

— Nie zabrzmiało to najlepiej — powiedział dziennikarz.

— Nie, nie. Jeżeli przyglądam się tej całej reszcie, to ponieważ oni są w podobnej grupie wiekowej, myślę, że bardzo wielu Polaków nawet ich nie odróżnia specjalnie. Mam na myśli Hołownię, Biedronia, Kosiniaka i Bosaka — kontynuowała była szefowa Nowoczesnej.

Przeczytaj również:  Krzysztof Śmiszek widzi ją jako premierkę przyszłego rządu. Nic lepszego dzisiaj nie usłyszycie! [WIDEO]

Parlamentarzystka KO jest zdania, że prawo aborcyjne należy złagodzić.

— Uważam, że dla kobiet prawo decydowania o swojej płodności i reprodukcji jest jednym z praw człowieka — przekonywała Lubnauer.

 

 

źródło: nczas.com, dorzeczy.pl

(Visited 203 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj