Ramzan Kadyrow zwrócił się z apelem do swoich rodaków, którzy walczą w wojnie na Ukrainie po obu stronach. Lider Czeczenów domaga się teraz śmierci czeczeńskiego generała Achmeda Zakajewa.

Kadyrow nie ustaje w nienawistnych nawoływaniach do agresji. To nie pierwszy raz, kiedy postępuje w taki sposób. Tym razem próbował zmotywować Czeczenów, którzy walczą zarówno po stronie Ukrainy, jak i Rosji.

Szef Czeczenów wezwał do wyeliminowania generała Achmeda Zakajewa.

– Zakajew jest w strefie konfliktu. Kto go znajdzie, musi go zniszczy – czytamy na Telegramie polityka. Ponadto możemy obejrzeć krótki filmik, w którym Kadyrow obiecał nagrodę dla każdego, kto pozbędzie się Zakajewa. Nagrodą ma być wolność i oczywiście pieniądze.

O kogo właściwie chodzi?

Achmed Zakajew jest przywódcą czeczeńskiego ruchu separatystycznego, generałem brygady i działaczem politycznym. Od 2002 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Kadyrow nie wyjawił, od kogo pozyskał informacje w kwestii przebywania Zakajewa na Ukrainie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński oskarżył „przeciwników” o to, że chcą sfałszować wybory. Przywódca wezwał do stworzenia specjalnego „korpusu”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Podpalenie wojskowej komendy uzupełnień. Rosjanie nie zamierzają iść do wojska [WIDEO]

źródło: o2.pl

(Visited 248 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj