Coraz częściej mówi się o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Prezes PiS nie ma jednak zamiaru całkowicie żegnać się z polityką. Jak się okazuje, na emeryturze z pewnością nie będzie klepał biedy.

Kaczyński od dłuższego już czasu zastanawia się nad odejściem z rządu. Jego plany pokrzyżował jednak wybuch wojny na Ukrainie. Wydaje się, że ta decyzja jest już przesądzona.

— Nie chcę być wicepremierem, który głównie zajmuje się działalnością partyjną, a przynajmniej 70-80 proc. czasu temu poświęcam. W bardzo krótkim czasie już z tej funkcji zrezygnuję — powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS nie będzie raczej musiał obawiać się o swoje finanse na emeryturze. W przypadku odejścia z rządu, przez kolejne trzy miesiące będzie miał wypłacaną pensję wicepremiera, która jest równa 18 tys. zł brutto.

Później będzie pobierał uposażenie z Sejmu i poselską dietę.

Jarosław Kaczyński pobiera również niemałą emeryturę (ponad 7 tys. zł brutto), która może jeszcze wzrosnąć.

— Po okresie sprawowania urzędu wicepremiera zasadnym jest wystąpienie z wnioskiem o przeliczenie świadczenia. W czasie sprawowania urzędu składki na ubezpieczenie emerytalne odprowadzane były od wyższej kwoty, więc po przeliczeniu emeryt może liczyć na wyższe świadczenie — poinformował dr Kolek w rozmowie z „Faktem”.

Przeczytaj również:  Lublin: Kierowca, który zignorował czerwone światło szybko tego pożałował [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin-Mikke ostro: „Spurek, Biedroń i Cimoszewicz – to wiadomo: wariaci. Ale…”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż. PiS wciąż u władzy. Duży wzrost Konfederacji

źródło: Media, Onet

(Visited 107 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj