Sejmowa Komisja Etyki ukarała Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o słowa o kobietach, jakie polityk wypowiedział podczas jednego z ostatnich spotkań w Ełku.

Kaczyński połączył problemy dzietności w Polsce z nadużywaniem alkoholu przez kobiety. Wniosek o naganę dla lidera pisowców złożyła poseł Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

– Osoba, która ma na ustach prawo i sprawiedliwość, obraża kobiety, trywializuje problem alkoholizmu i lekceważy KEP, nie stawiając się na jej posiedzenia – czytamy wpis Moniki Falej.

Kaczyński obraził kobiety?

Jarosław Kaczyński wywołał prawdziwą medialną burzę w czasie spotkania z mieszkańcami Ełku. Wspominał o niskiej dzietności w Polsce i dodawał, że „kobieta musi dojrzeć do tego, aby być matką”.

– Ale jak do 25. roku życia daje w szyję, to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach. Mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przez 20 lat. Przeciętnie, bo to oczywiście jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych. A kobieta tylko dwa – mówił Kaczyński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje dyrektor Łazienek Królewskich prof. Zbigniew Wawer. Miał 66 lat

źródło: onet / RMF FM

(Visited 137 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj