Jarosław Kaczyński przekazał, że Prawo i Sprawiedliwość popiera deklarację podpisaną przez liderów kilkunastu partii centro-prawicowych z całej Europy. Czego dotyczy owa deklaracja? Jak się okazuje, sprzeciwu wobec kierunku obranego przez Unię Europejską.

— Dzisiaj w co najmniej kilku stolicach europejskich, o tej samej porze przywódcy wielu partii — około 10, w tym dwie włoskie — Bracia Włosi pani Meloni, Liga pana Salviniego, w Hiszpanii Vox pana Abascala, we Francji Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen, Fidesz na Węgrzech, w Polsce PiS, ale tych partii jest więcej, podpisują wspólną deklarację — mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, oznajmiając, że deklarację podpisują liderzy wielu europejskich partii.

Prezes PiS zaznaczył, że podpisanie deklaracji następuje wraz z początkiem konferencji w sprawie przyszłości Europy. Zdaniem polityka, ma ona chaotyczną strukturę i niesprecyzowane cele.

— Można przypuszczać, że chodzi o pogłębienie procesów, które nie prowadzą do rozwoju UE, ale prowadzą do głębokiego kryzysu, który trwa. I do zjawisk, które z założeniami twórców UE i praktyką pierwszych lat, nie mają nic wspólnego. Do superpaństwa, do centralizacji, przeprowadzenia rewolucji kulturalnej, która ma zniszczyć dotychczasowe struktury społeczne — wyjaśnił Kaczyński.

— My tych rewolucji nie chcemy, uważamy je za przedsięwzięcie, które jak wszystkie tego rodzaju zamysły w dziejach Europy i świata przyniesie tylko bardzo wiele nieszczęść i radykalne ograniczenie wolności — dodał lider partii rządzącej.

Jarosław Kaczyński powiedział, że wspólna deklaracja oznacza zrobienie czegoś pozytywnego dla przyszłości Europy. Ponadto pokazuje nowe możliwości, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę.

— Ta wspólna deklaracja jest dokumentem, który mówi Europejczykom, że jest inna opcja, inna możliwość, inna droga. My liczymy na to, że z czasem tego rodzaju przedsięwzięcie, czy w postaci tego dokumentu, czy w postaci jakichś innych, ale o zbliżonej treści, będzie miało poparcie także innych formacji politycznych — mówił Kaczyński.

— Trwa głęboki kryzys. Doprowadzono do zjawisk, które nie mają nic wspólnego z założeniami Unii Europejskiej, do superpaństwa, do centralizacji, do przeprowadzenia rewolucji kulturalnej, która ma zniszczyć struktury społeczne, w tym rodzinę. Chcemy utrzymać wolność indywidualną – to, co tradycyjnie było rozumiane jako wolności i prawa. W tym najważniejsze prawo demokracji, czyli zwierzchność narodu i konstytucji — zaznaczył prezes PiS.

Zobacz również: Przeszedł 18 operacji by wyglądać jak Koreańczyk: “Bądźcie kim chcecie” [WIDEO]

Źródło: wMeritum.pl, wiadomosci.wp.pl

(Visited 364 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj