Jarosław Kaczyński, który był gościem na antenie Telewizji Polskiej, dopiekł Donaldowi Tuskowi. Prezes PiS ostro zareagował na słowa byłego premiera o „wymiataniu żelazną miotłą”. Skomentował również pomysł rozdziału Kościoła od państwa.

Jarosław Kaczyński poinformował ostatnio o swoim odejściu z rządu. Polityk stwierdził, że zamierza skupić się na walce wyborczej w Polsce. Podobne plany ma Donald Tusk, który zrezygnował z funkcji szefa EPL, by poświęcić się polskiej polityce.

Polityk PiS rozmawiał z Danutą Holecką z Telewizji Polskiej. Dziennikarka zapytała go o słowa Donalda Tuska o „wymiataniu żelazną miotłą”, jak również o deklarację dotyczącą rozdziału Kościoła od państwa.

Jarosław Kaczyński odpowiedział w zdecydowanych słowach.

– Sądzę, że przygotowuje coś w rodzaju wojny domowej w Polsce. Ten szok wynikający z utraty władzy – oni, zdaje się, byli przekonani, że będą tutaj rządzić bardzo, bardzo długo – doprowadził do jakichś zmian psychicznych i snucia takich planów, które z demokracją i praworządnością nie mają kompletnie nic wspólnego. A poza tym, muszą doprowadzić do niezwykle ostrych konfliktów ze wszystkimi tego konsekwencjami – mówił prezes PiS.

Ponadto ostrzegł potencjalnych wyborców PO.

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

– Więc mogę tylko ostrzec tych wszystkich, którzy chcieli głosować na takie rozwiązania, że później będą tego fatalne skutki. Bo apelowanie do Donalda Tuska i jemu podobnych jest kompletnie bezsensowne. To jest pewien stan psychiczny – powiedział.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polska może być zagrożona? Padły niepokojące słowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szaleństwo na basenie w Berlinie. Są zatrzymani i ranni [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 100 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj