propolski.pl: Owsiak uniewinniony

Jurek Owsiak nie będzie rapował: „Wycofuję się. Stop nonszalancji władzy”

Jurek Owsiak oświadczył na Facebooku, że nie zamierza brać udziału w #Hot16Challenge2. Przy okazji w ostrych słowach zwrócił się do rządzących.

— Co jeszcze da się zniszczyć? Zepsuć? Przeciwko czemu jeszcze możecie pogrozić nam palcem lub policyjną pałką? — pytał Jurek Owsiak.

— I o czym w tym momencie rapować w challengu? O matce ziemi? O hejcie? O rządzących? Zbijać to w rymy, 16-wersowe? Ni cholery, cała mi na to ochota przeszła, wycofuję się i tutaj w tekście pisanym mówię pełnym głosem — tłumaczył lider WOŚP.

Minęły już 72 godziny, odkąd Jerzy Owsiak został nominowany do #Hot16Challenge2. Lider fundacji zapewnił, że szanuje całą akcję, jednak najlepszą decyzją z jego strony będzie wycofanie się.

— U mojego przyjaciela Dzikiego w studio nagraliśmy to, co robią wszyscy i to, co nie jest mi aż tak bliskie, ale poproszony — zwrotkę za zwrotką w rymach częstochowskich stworzyłem i…nie. Potem zobaczyłem w Internecie zdjęcia z akcji policyjnej przeciwko wyrażającym swoje zdanie przedsiębiorcom. Akcji brutalnej, przemocowej, która według mnie nie miała kompletnie żadnego uzasadnienia. Akcji, w której policji było 2 razy więcej niż wyrażających swoje zdanie pracodawców. Akcji, w której policja jak w państwie totalitarnym obstawia całe ulice, sektory, odizolowuje pół miasta. Akcji, w której policja w sposób totalnie niewytłumaczalny używa ogromnych sił, aby pokazać tylko i wyłącznie wole rządzących – będzie tak i już — kontynuował Owsiak.

Jerzy Owsiak napisał, że cała sytuacja przypomina mu kordony policyjne „niepozwalające obywatelom przekroczyć linii marszu uroczystości smoleńskich”.

źródło: wiadomosci.onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these