Joanna Scheuring-Wielgus nie będzie sprawozdawcą ws. ustawy o funduszach dla mediów publicznych. Posłanka Lewicy żaliła się na ten temat w mediach społecznościowych.

Usłyszałam, że jestem zbyt kontrowersyjna i że w moim wystąpieniu będzie jad — napisała posłanka Lewicy Scheuring-Wielgus.

Scheuring-Wielgus do tej pory sądziła, że będzie bez problemu pełniła swoją funkcję. Miała bowiem prezentować stanowisko w sejmowej komisji kultury ws. rekompensaty o łącznej wysokości 1,95 mld złotych w 2020 roku dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Za sprawą PiS posłanka Lewicy nie będzie mogła pełnić tej funkcji, została bowiem odwołana.

— Posłowie PiS odwołali mnie z funkcji sprawozdawczyni ustawy dotyczącej 2 mld złotych dla #TVP bez żadnego trybu. Usłyszałam, że jestem zbyt kontrowersyjna i że w moim wystąpieniu będzie jad. Skąd to wiedzą? Treść mojego wystąpienia na Facebooku — żaliła się polityk na Twitterze.

Sejmowa komisja Kultury i Środków Przekazu zarekomendowała w środę odrzucenie noweli ustawy dotyczącej radiofonii i telewizji. Chodzi również o ustawę abonamentową, która wiąże się z przyznaniem mediom publicznym 2 mld zł rekompensaty.

Podczas obrad komisji zabrakło kilku posłów Prawa i Sprawiedliwości. Na sprawozdawcę początkowo wybrano Scheuring-Wielgus, jednak decyzję zmieniono, a posłanka została odwołana. Sprawozdawcą została parlamentarzystka PiS Joanna Lichocka.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 615 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Koszmarna akcja na studniówce. Padło hasło„Jeb…ć PiS” [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here