Założyciel WOŚP Jerzy Owsiak skomentował kontrowersyjne zachowanie posłanki PiS Joanny Lichockiej. Jest zdania, że ta powinna złożyć mandat poselski ze względu na karygodne postępowanie.

— Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem — powiedział Jerzy Owsiak.

Podczas sejmowej dyskusji dotyczącej przyznania TVP 2 mld zł rekompensaty, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka pokazała środkowy palec. Gest ten uchwyciły kamery i rozpętała się medialna burza.

Posłanka tłumaczyła, że nie miała złych intencji, a gest był jedynie „przesuwaniem palcem pod okiem”. Później jednak przeprosiła za swoje zachowanie, co nie wystarczyło opozycji.

Cała sytuacja wywołała falę oburzenia. Nawet szef WOŚP Jerzy Owsiak skomentował zdarzenie w mocnym wpisie na Facebooku.

— Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych przyznanych na TVP przez Sejm RP. To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków. Fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych. To nieco ponad połowa tej sumy. Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret — napisał Owsiak.

Przeczytaj również:  Kukiz tymczasowo przestaje być współpracownikiem PiS

— To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie? Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem — dodał.

źródło: fakty.interia.pl

(Visited 139 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj