Strona główna Polska Jaskóła: „Jak ja was czerwone bydlaki nienawidzę”

Jaskóła: „Jak ja was czerwone bydlaki nienawidzę”

3 min czytania
0
1
885
Tomasz Jaskóła

Tomasz Jaskóła odniósł się do decyzji rady miasta Żyrardowa, gdzie przyjęto uchwałę zmieniającą nazwę ulicy generała Augusta Emila Fieldorfa (ps. Nil) na ulicę Jedności Robotniczej. Były już poseł niezrzeszony z koła poselskiego Unia Polityki Realnej (a wcześniej Kukiz’15) dał upust swojej niechęci w serwisie społecznościowym Facebook.

Jaskóła zarzucił radnym Platformy Obywatelskiej hołd tradycjom i mentalności komunistycznej. Rada miasta Żyrardowa uzasadniła kontrowersyjną decyzję następująco:

„Ta jedność stanowiła i stanowi nasze dziedzictwo kulturowe. Jest w głębokiej niezaprzeczalnej robotniczej tradycji naszego miasta, której mit nie powinien kwestionować a wyłącznie ją szanować. Jedność Robotnicza w Żyrardowie upamiętnia bogatą historię ruchu robotniczego w naszym mieście, strajków pracowniczych w walce o lepsze prawa i byt mieszkańców” — czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Odebranie Fieldorfowi ulicy spotkało się z wielkim oburzeniem. Głosy krytyki napłynęły ze strony dziennikarzy, publicystów, internautów, a także polityków. Były parlamentarzysta Tomasz Jaskóła określił radnych PO „czerwonymi bydlakami” i opublikował na Facebooku protokół z egzekucji generała Fieldorfa wraz z odezwą do radnych Żyrardowa.

— Jak ja was czerwone bydlaki nienawidzę … dlatego nigdy nie będziemy w aliansach. Ostatniej prośby gen. Nila o strzał dla oficera nie spełniliście czerwone, sowieckie bydlęta. Dziś wasze wnuki, dzieci czy to genetyczne czy tez ideologiczne zachowują się tak samo, dlatego jesteście naroślą, nowotworem, który nie należy do społeczności Polaków. Sowieccy ludzie. Nic to, że założyliście garnitury, macie doktoraty, wielkie firmy. Na waszych karierach jest krew Bohaterów. Karma wraca … widać te patologie w kilku częstochowskich życiorysach. Co z tego że należycie do jakiejś tzw. Elity. Ten sam sznyt drobnego złodzieja, czy rzezimieszka i tak wychodzi z dobrze skrojonego garnituru. Należy wam to przypominać. Ciagle przypominać — napisał Jaskóła.

Protokół z egzekucji gen. Fieldorfa Pseudonim ”NIL” …Jak ja was czerwone bydlaki nienawidzę … dlatego nigdy nie…

Gepostet von Tomasz Jaskóła am Samstag, 2. November 2019

źródło: Facebook

Reakcja
1
Przeczytaj również:  Tarczyński o opozycji: "PO ma tyle wspólnego z obywatelami co Milicja Obywatelska"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Krystyna Janda: „Polska PiS? To jak tasakiem w głowę…”

Aktorka Krystyna Janda rozmawiała z „Gazetą Wyborczą” o bieżącej sytuacji w Po…