Jarosław Kaczyński zapytany o poparcie przez część posłów PiS kandydatury Magdaleny Biejat zapewnił, że sprawa ta zostanie wkrótce rozwiązana. Przedstawicielka Lewicy została wybrana na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, co wzbudziło sprzeciw wielu polityków i sympatyków PiS.

— Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak jak w życiu, także w polityce zdarzają się różne zwroty akcji — powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”.

Polityk przekonywał, że dla jego partii „sprawy rodziny są najważniejsze”, dlatego problem ten będzie niezwłocznie rozwiązany.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość „potrafi przyznać się do błędu”, a także, że nie chce „wywoływać wojny i awantur”.

— Musimy pamiętać, że podział komisji w Sejmie wypada z parytetu, ale oczywiście nie mieliśmy wpływu na to, kogo Lewica na szefa tej komisji da — wyjaśnił Radosław Fogiel.

— Chcę wszystkich uspokoić. Dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny. Na to naszej zgodny nie ma i nie będzie — dodał prezes Kaczyński.

Sama zainteresowana nie jest zadowolona z obrotu spraw. W miniony weekend podczas rozmowy w Radiu Zet stwierdziła, że na ten moment nie wpłynął żaden wniosek formalny o jej odwołanie.

— Głosy z PiS dochodzą takie, że to była decyzja przemyślana, zresztą innej się nie spodziewałam — mówiła posłanka Lewicy.

— Dziwi mnie, że pan prezes tak bardzo nie rozumie na czym polega przewodniczenie komisji. Przecież jest dużo bardziej doświadczonym posłem niż ja. Nie wiem, jakie eksperymenty miałby przeprowadzać szef jakiejkolwiek komisji, naszym zadaniem jest kierowanie jej pracami a decyzje zapadają zawsze większością głosów. Przypominam, że w każdej komisji to PiS ma większość. Niewiele możemy zrobić. Jeżeli PiS zdecyduje, żeby mnie odwołać, to tak zdecyduje, bo ma większość w komisji. Już podczas głosowania nad członkami do KRS udowodnili, że mogą zrobić wszystko  dodała w ostatnich godzinach Magdalena Biejat.

źródło: rmf24.pl, wiadomosci.wp.pl

(Visited 160 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj