W środę Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji został ukarany za przez Komisję Etyki Poselskiej. Chodzi o jego post w mediach społecznościowych, w którym porównał ofiary wypadków drogowych i pedofilii.

Janusz Kowin-Mikke znany jest ze swoich szokujących wypowiedzi m.in. na temat pedofilii. Przypomnijmy, że chodzi o post parlamentarzysty opublikowany na Twitterze z początku marca tego roku. Poseł przytoczył w nim statystyki na temat ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych według niego 3 000 zabitych to nieunikniona cena ruchu drogowego, na którą słusznie się godzimy. Następnie porównał to zjawisko do problemu pedofilii w Polsce.

Zobacz również: Unia Europejska chce „superkompetencji”. Niemieccy profesorowie prawa biją na alarm

Poseł Janusz Korwin-Mikke zadał na koniec pytanie, czy nie lepiej, by 20–50 dzieci padło ofiarą przemocy seksualnej, po to, żeby reszta dzieci traktowała dorosłych z ufnością i „żyła normalnie”, czyli w nieświadomości.

Według sejmowej komisji etyki jest to karygodny wpis zasługujący na naganę związku z artykułem Zasad Etyki Poselskiej mówiącym, że poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu oraz powinien szanować godność innych osób.

Przeczytaj również:  Tragiczny wypadek w Chorwacji. Zginęli pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie

Zobacz również: Ziemkiewicz przewiduje koniec Tuska? „Musi chamówę odwalać osobiście”

To jest niedopuszczalne, żeby poseł Rzeczypospolitej Polskiej coś takiego mówił, mając też wielu wyznawców i ci wyznawcy mogą sobie wziąć to do serca i stwierdzić, że pedofilia jest w porządku i że to, że ginie 3000 osób też jest w porządku skomentowała Monika Falej, przewodnicząca komisji. Zaznaczyła, że jest to „absurdalna sytuacja, niegodna posła”.

Źródło: naTemat.pl

(Visited 433 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj