propolski.pl: Pilne

Jakub Kumoch odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Jakub Kumoch zrezygnował ze sprawowania funkcji Sekretarza Stanu i Szefa Biura Polityki Międzynarodowej. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych. Dodał, że wczorajsza wizyta we Lwowie była ostatnim projektem, który realizował dla prezydenta RP.

– Dziś na własną prośbę, za zgodą Szefa i zgodnie z naszymi ustaleniami sprzed paru miesięcy po półtora roku bardzo intensywnej pracy kończę sprawowanie funkcji Sekretarza Stanu i Szefa Biura Polityki Międzynarodowej – napisał Kumoch, który pożegnał się ze swoimi współpracownikami.

– Wspieranie Polski w pierwszych miesiącach wojny i udział w kształtowaniu relacji polsko-ukraińskich były dla mnie zaszczytem. Niestety sytuacja rodzinna i permanentna rozłąka z najbliższymi, okazały się dla mnie i moich dzieci sprawą nie do przezwyciężenia. Nie udało mi się jej rozwiązać i musiałem dokonać wyboru między obecnym obowiązkiem wobec państwa oraz byciem ojcem. Ufam, że właściwego wyboru – dodał polityk.

W KPRP Kumoch pracował od półtora roku. Podano już nazwisko jego następcy. Będzie to prawdopodobnie Marcin Przydacz, obecny wiceminister spraw zagranicznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chiny: 22-latek wjechał w tłum przechodniów. Są ofiary

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele! Wizyta we Lwowie była zaplanowana jako mój ostatni projekt w służbie dla Pana…

Opublikowany przez Jakuba Kumocha Czwartek, 12 stycznia 2023

PAP / Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these