Patryk Jaki odniósł się do rezolucji Parlamentu Europejskiego, który potępił w czwartek obywatelski projekt penalizacji edukacji seksualnej w Polsce. Eurodeputowany napisał na Twitterze kilka faktów na temat kontrowersyjnej ustawy.

Patryk Jaki odniósł się w mediach społecznościowych do rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski, krytykującą Polskę za projekt ustawy dotyczący edukacji seksualnej. Za rezolucją głosowało 471 europosłów, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu. Pod godzącym w Polskę dokumentem podpisali się europarlamentarzyści EPL, Socjalistów, GUE, „Odnowić Europę” oraz Zielonych. Co ciekawe, podczas głosowania na sali plenarnej PE nie pojawił się Robert Biedroń, który swego czasu znalazł się w czołówce polityków krytykujących projekt.

— PE potępił dziś w rezolucji „penalizację edukacji seksualnej w Polsce”. 1. Nie ma czegoś takiego w KK w PL 2. PE pomylił autora projektu (obywatelski nie rządowy) 3. PE pomylił też status projektu (nie jest przyjęty) 4. PE pomylił też treści i cel projektu — zarzucił unijnej instytucji Jaki. Następnie zwrócił uwagę na to, że europarlamentarzyści Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdawali sobie sprawę z nie do końca prawdziwych informacji na temat proponowanych zmian w polskim prawie:

Przeczytaj również:  Kaczyński chce zmiany sposobu liczenia głosów. "Zapowiada coś, co brzmi naprawdę groźnie"

— Na moją sugestie, że nie czytaliście projektu i w rezolucji są same błędy usłyszałem odpowiedź, „ale posłowie z Polski(PO, Lewica) mówią, że tak jest” Czyli opluli pomówieniami własny kraj i są z siebie dumni — dodał w drugim tweecie polityk.

— To nie jest rezolucja, która wypowiada się na temat projektu obywatelskiego, tylko na kłamstwie pana Roberta Biedronia, który powiedział, że rząd pracuje nad ustawą zakazującą edukacji seksualnej — powiedziała w wywiadzie dla PAP była minister edukacji i eurodeputowana PiS Anna Zalewska.

— Dzisiejsza rezolucja to jeden wielki skandal. Rząd nie prowadzi żadnych prac nad zaostrzeniem kar w związku edukacją seksualną. Przede wszystkim to nie jest projekt rządowy — powiedziała europarlamentarzystka PiS Beata Mazurek.

źródło: Twitter

(Visited 113 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj