Klaudia Jachira wystąpiła w Sejmie i wdała się w kłótnię z wicemarszałek Gosiewską. Parlamentarzystka apelowała o rozdział państwa i Kościoła wzywając do wypowiedzenia konkordatu i ochrony dzieci.

– Chrońmy państwo polskie, a nie watykańskie. Wypowiedzmy konkordat. Nie potrzebujemy obrony chrześcijan, ale ochrony świeckiego państwa przed instytucją Kościoła katolickiego. Chrońmy państwo polskie, a nie watykańskie. Wypowiedzmy konkordat – powiedziała posłanka KO.

– Chrońmy polskie nieruchomości, które za darmo wpadają w ręce hierarchów. Chrońmy dzieci z niepełnosprawnością, przed księżmi i zakonnicami, którzy się nad nimi znęcają. Chrońmy dzieci przed pedofilami w sutannach – dodała.

Do jej słów odnieśli się posłowie PiS, a przede wszystkim wicemarszałek Gosiewska, która nie szczędziła krytyki pod adresem Jachiry.

– Boże drogi, chrońmy tą mównicę przed głupotą i złośliwościami. To, co tutaj padło, jest wyjątkowo obraźliwe, oburzające i haniebne – oceniła Gosiewska.

Do sprawy odniosła sie także Joanna Scheuring-Wielgus.

– Chrześcijan nikt nie prześladuje, mają w Polsce pełnię praw, a Kościół katolicki ma niebywałe przywileje, na których czele stoi dotowanie z budżetu państwa – przyznała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eksplozja w Komendzie Głównej Policji. Jest komentarz komendanta

(Visited 231 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj