Klaudia Jachira wraz z dwójką innych posłów KO postanowiła skomentować działania policji w dniach 18-19 listopada, kiedy to funkcjonariusze nadzorowali protesty kobiet.

— Komendant nie miał odwagi się z nami spotkać, ale tak łatwo nie odpuścimy. Obywatele i Obywatelki mają prawo wiedzieć, dlaczego policja brutalnie pacyfikuje pokojowe protesty — zaczęła na Facebooku Klaudia Jachira.

— W naszym wniosku domagamy się wyjaśnień dotyczących planów operacyjnych, notatek służbowych oraz dokumentów uzasadniających wykorzystanie Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji — tłumaczyła posłanka.

Do sprawy nawiązała również posłanka Zielińska na Twitterze: — Kto decydował o użyciu elitarnej BOA? Na czyje polecenie funkcjonariusze użyli pałek i gazu? Rzetelne wyjaśnienie leży w interesie policji. Liczymy na to!.

Zobacz również: Burza w PO: Schetyna powiedział, co myśli o aborcji

Jachirze nie podoba się głównie to, że Komendant Stołeczny Paweł Dobrodziej nie znalazł czasu dla niezapowiedzianych gości.

— Dopiero po godzinie 17 uzyskaliśmy pisemną odpowiedź… o braku odpowiedzi na nasze pytania. Komendant zasłania się ustawą o policji. Jak się czułam? Zastosowano wobec nas, trójki posłów na Sejm RP, dopracowaną do perfekcji spychologię. ‚Nie mamy czasu, nie da się, nie możemy’. Ale ja wiem, że Obywatelkom i Obywatelom te informacje się po prostu należą — kontynuowała Jachira.

❗Za nami pierwszy dzień Kontroli Poselskiej w Komendzie Stołecznej Policji.❗ W naszym wniosku domagamy się wyjaśnień…

Opublikowany przez Klaudię Jachirę Środa, 25 listopada 2020

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 923 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Staruszka szła po torowisku. Nie potrafiła odpowiedzieć, jak się tam znalazła

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj