Jacek Sasin wiceprezes Rady Ministrów gościł na antenie TVP Info. Wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem Donald Tusk nie uczestniczył w obchodach 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

„Tusk lubi bywać tylko na tych imprezach, gdzie sam jest centralną postacią i może błyszczeć. Chętnie przyjeżdża na organizowane pod niego różnego rodzaju eventy. Chociażby ten event, nie tak dawno, kilkanaście tygodni temu na Uniwersytecie Warszawskim przed wyborami do Europarlamentu, który miał być jakimś wielkim przełomem w polskiej polityce, ale zakończył się taką antyreligijną, antykościelną jatką. To są takie imprezy, na których Donald Tusk lubi być– powiedział Sasin.

„Natomiast takie imprezy, które przypominają naszą historię, odnoszą się wprost do spraw ważnych dla Polaków, do spraw fundamentalnych, to chyba nie są to tematy, które Donaldowi Tuskowi jakoś szczególnie leżą” – dodał wiceprezes Rady Ministrów.

„Donald Tusk nie ukrywał od wielu lat, że on tak, jeśli chodzi o Polskę, o patriotyzm to ma taki swój pogląd…słynne, wielokrotnie powtarzane sformułowanie jego „polskość to nienormalność”. Być może to też ma jakiś wpływ” – podsumował.

 

Przeczytaj również:  Katarzyna Piekarska z KO zasłabła w Sejmie. Pomogli jej inni posłowie

źródło: twitter.com

(Visited 44 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj