Szymon Hołownia nie szczędził mocnych słów pod adresem szefa polskiego rządu. Lider Polski 2050 uważa, że nasz kraj powinien ograniczyć wydobycie węgla.

Polacy, podobnie jak inni obywatele UE obawiają się zbliżającego sezonu grzewczego. Wszystko przez możliwe deficyty tego surowca spowodowane sankcjami nałożonymi na Rosję. Wielu ekspertów spodziewa się, że sezon grzewczy przyniesie Europie wiele kłopotów.

W piątek większość w Sejmie była za przyjęciem ustawy o dodatku węglowym. Kwestię tę poruszył w poniedziałek lider Polski 2050 Szymon Hołownia, który był gościem na antenie TVN 24. Skrytykował wówczas premiera Morawieckiego.

Szymon Hołownia nie wierzy Morawieckiemu

– Premier już wielokrotnie pokazał, jak można mu wierzyć – powiedział polityk, a następnie nawiązał do pandemii, kiedy rządzący „kazali nam wkładać lód do majtek”.

– Mówili, że nam nie grozi żadne niebezpieczeństwo, 15 razy zmieniali obietnice w sprawie takich, a nie innych obostrzeń. Więc kiedy dzisiaj Morawiecki opowiada, że węgla nie zabraknie, ja mu po prostu nie wierzę. Bo nie wierzę, że ludzie, którzy wiedzieli o tym, że będzie kryzys energetyczny, że będzie kryzys surowcowy – bo wiedzieli, że będzie agresja Putina pełnoskalowa, a wiadomo, że on takiej broni używa – nie zrobili nic, żeby bezpieczeństwo energetyczne tej zimy Polakom zapewnić – powiedział Szymon Hołownia.

Przeczytaj również:  Tusk upomniał posłów PO: Jeśli ktoś nie głosuje, bo ma kiepskie wytłumaczenie...

Polityk skomentował również temat transformacji energetycznej. Chodzi o to, że UE wymusza na państwach członkowskich, chociażby wygaszanie górnictwa.

– Myśmy mówili, że trzeba ograniczyć wydobycie węgla i w sprawiedliwy sposób transformować zatrudnienie z polskich kopalń, z polskiego sektora energetycznego opartego na węglu, na nowe źródła i ograniczać z tej strony i w to miejsce wprowadzać odnawialne źródła energii, polski wiatr, polskie słońce, polski mały atom. A oni ograniczali wydobycie w kopalniach i zwiększali import z Rosji. Dlatego dzisiaj znajdujemy się w tym miejscu, w jakim się znajdowaliśmy, bo nie zrobiono tego – dodawał Hołownia.

źródło: tvn4.pl, 300polityka.pl

(Visited 89 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj