W środowe południe w czasie protestu przed Sejmem przeciwko segregacji sanitarnej miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie. Jeden z manifestantów w niekulturalnych słowach zaatakował dziennikarza. Zareagował na to Krzysztof Bosak.

Zachowanie to nie spodobało się posłowi Konfederacji. Krzysztof Bosak poprosił o spokojną rozmowę i cierpliwe tłumaczenie swojej perspektywy.

Cała akcja wiązała się z ustawą 1449, która zakłada wprowadzenie szeregu niebezpiecznych uprawnień dla rządu, do stosowania pod przykrywką walki z COVID-19.

W okolicy Sejmu zebrało się mnóstwo protestujących, którzy nie zgadzali się na wprowadzenie segregacji sanitarnej. Pomimo że ustawę zdjęto z obrad Sejmu, to nie jest wykluczone, że temat ten powróci podczas następnego posiedzenia.

Jeden z uczestników protestu zaatakował dziennikarza Michalskiego z „Wirtualnej Polski”. Wszystko przez to, że ten miał na sobie maseczkę.

Inni zgromadzeni próbowali uspokoić młodego człowieka, który rzucał na prawo i lewo niecenzuralnymi słowami.

Protest w stolicy organizowali także politycy Konfederacji. Na miejscu obecny był poseł Krzysztof Bosak, który zanegował postępowanie młodzieńca, mówiąc, że wszelkie formy sprzeciwu wobec restrykcji i obostrzeń powinno się przejawiać spokojnie i z kulturą.

— Trzeba spokojnie i cierpliwie rozmawiać ze wszystkimi ludźmi. Bez agresji zabierać głos. Apeluję, żeby tłumaczyć cierpliwie i kulturalnie, nie można przelewać swojej frustracji na osoby, które mają inne zdanie — powiedział Bosak, po czym rozwinął swoją myśl.

Przeczytaj również:  Krzysztof Bosak zaapelował do premiera Morawieckiego. Wtóruje mu Ziemkiewicz: "Nie należy upokarzać Polski"

Polityk wyjaśnił, że Konfederacja nie jest antyszczepionkowa, ale walczy z przymusem szczepień i ogólnie z koronawirusową polityką rządu.

— Będziemy dalej przedstawiać te argumenty, które w mediach czy na ulicy przedstawiliśmy już po 100 razy. Wypowiemy je 101., 102., 103. raz. Wiele osób ciągle różnych rzeczy nie wie. Dzisiaj, po konferencji prasowej w Sejmie, podeszła do mnie pani dziennikarka i pytała m.in. o to, co się dzieje na zespołach parlamentarnych, co robi Grzegorz Braun. Staliśmy 15-20 minut i tłumaczyliśmy cierpliwie krok po kroku – jakie są statystyki, informacje, jak koncerny zdjęły z siebie odpowiedzialność, jak rząd jej nie przejął, że nie ma funduszu rekompensacyjnego za NOP. Dziennikarze nie interesują się jednak tak wnikliwie, nawet posłowie nie analizują tak wnikliwie — mówił cierpliwie Bosak, który ocenił, że naszym społeczeństwem przede wszystkim rządzą stereotypy.

— Jak ktoś się sprzeciwia, to oszołom, szur, foliarz, radykał, ekstremista, antyszczepionkowiec. Nie dopuszczają nawet tego, że wiele osób, które jest przeciwko przymusowi szczepień, same się zaszczepiło — dodał parlamentarzysta.

Zobacz również: Bulwersujące słowa w Sejmie. Grzegorz Braun do ministra Niedzielskiego: Będziesz pan wisiał! [WIDEO]

Przeczytaj również:  Minister Ziobro zapowiada: Zwrócę się do rządu o pozew do TSUE przeciw Niemcom

Zobacz również: Patryk Jaki stracił cierpliwość w PE: „Polacy dla was są dobrzy, ale do zbierania szparagów i truskawek” [WIDEO]

Źródło: Twitter.com

(Visited 465 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here