W trakcie sobotniej konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na scenę weszli spontanicznie młodzi warszawscy aktywiści na rzecz zatrzymania globalnego ocieplenia.

Na konwencji Kidawy-Błońskiej zjawili się młodzi ekoaktywiści. W pewnym momencie przerwali wystąpienie kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, by wygłosić swoje żądania:

— Dotychczas każdy rząd RP zawiódł. Wszystkie deklaracje były absurdalnie nieadekwatne. Neutralność klimatyczne do 2050 r. to za mało. 3 kwietnia wyjdziemy na ulicę w całej Polsce, by powiedzieć prawdę za którą stoi nauka, a nie prawdę, która pasuje do kreowanej przez was rzeczywistości — zarzucili politykom PO.

Chwilę później, gdy do lewicowców podeszła Kidawa-Błońska i wyciągnęła do nich dłoń, ci ostentacyjnie odmówili kandydatce podania ręki. Wyraźnie poirytowani członkowie sztabu Kidawy-Błońskiej, jak również ona sama, nie kryli z tego powodu oburzenia. W imieniu dwójki aktywistów wypowiedziało się reprezentujące ich organizację konto w serwisie Twitter:

— Podanie ręki oznaczałoby, że zgadzamy się ze sobą. Z przyjemnością uściśniemy dłoń Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, kiedy ta przemieni słowa w czyny i zadeklaruje przygotowywanie pakietu ustaw, które doprowadzą nas do #neutralnośćklimatyczna do 2040 roku.

Nieprzyjemne zdarzenie nie uszło uwadze publicystów oraz komentatorów. Głos zabrali m.in. Łukasz Warzecha oraz Zbigniew Hołdys:

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

Pomijając, że zideologizowani, groźni radykałowie, to jeszcze chamy, które nie rozumieją, co oznacza w europejskiej kulturze podanie ręki — ocenił na Twitterze dziennikarz Łukasz Warzecha.

— Młodym wojownikom o sprawy klimatu powiem jedno: uderzyliście w siebie. Greta nigdy nie odmówiła rozmowy czy podania ręki. Nigdy nie wtargnęła na scenę, by komuś przerwać mowę. Była zapraszana i sama organizowała protesty. Was stać na dym, nie na płomień. Szkoda — stwierdził sympatyzujący z Koalicją Obywatelską Zbigniew Hołdys.

Przeczytaj również: Tak Biedroń został potraktowany przez małe dziecko. Nagranie podbija Internet

źródło: Do Rzeczy

(Visited 76 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj