Były bramkarz Radosław Majdan rozmawiał z „Przeglądem Sportowym” i wypowiedział się na temat podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego do przedmiotu „Historia i Teraźniejszość.

Mąż Małgorzaty Rozenek nawiązał do fragmentu poświęconego sztucznej hodowli dzieci. Lewicowe media natomiast sprowadziły go do kwestii in vitro.

Radosław Majdan wraz ze swoją żoną już jakiś czas temu wyznali, że nie pałają sympatią do Kościoła katolickiego i zerwali z tą instytucją.

Radosław Majdan nie ochrzci syna?

Były bramkarz przyznał, że ich syn nie zostanie ochrzczony, a co do swojej wiary decyzję podejmie później, kiedy osiągnie pełnoletność.

– To jest tak absurdalne, to jest XIX w. Przez tego typu komentarze ludzie się odwracają od Kościoła. Odwrócili się w Irlandii, w Australii, odwrócą się i u nas. Na razie przez tego typu komentarze i my się odwróciliśmy od Kościoła. Dlatego też nasz syn nie będzie ochrzczony. Gdy będzie dorosły, znając stanowisko Kościoła, sam zdecyduje, czy chce być częścią tej społeczności. Myślę, że to kolejny krok naszego rządu, który ingeruje w życie ludzi, chce narzucić swoją XVII-wieczną, zaściankową narrację. To dotyczy wielu sfer życia, mamy szczucie na mniejszości, jakieś rasistowskie narracje, próba zrobienia naszego wroga z Unii Europejskiej. Była w końcu próba likwidacji wolnych mediów. To jest szaleństwo. Idziemy w stronę Węgier, które idą w stronę Białorusi – mówił Radek Majdan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceszef MSZ Rosji ostrzega państwa NATO: „Konsekwencje będą straszne”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małpa zadzwoniła na numer alarmowy. Policjanci nie kryli zdziwienia

źródło: Przegląd sportowy, tysol.pl

(Visited 389 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj