W ostatnich czasach odnotowuje się znaczny wzrost zainteresowania smartwachami i inteligentnymi opaskami. Tylko w drugim kwartale tego roku według pracowni Strategy Analytics wzrost sprzedaży tych gadżetów wynosi aż 47% w skali roku. Czym zatem wyróżnia się HUAWEI Smartwatch GT 2?

Jak prezentuje się HUAWEI Smartwatch GT 2 na ręce?

Zegarek występuje w pięciu podstawowych wariantach: czarnym, brązowym ze skórzanym paskiem, khaki, złamanej bieli i złotym oraz dwóch rozmiarach koperty: 46mm i 42mm. Dodatkowo urządzenie nie przekracza 11 mm grubości, masa natomiast wynosi między 41 g a 29 g (bez paska) w zależności od rozmiaru.

Wymiana mocowania jest jak najbardziej możliwa, teleskopy mają rozmiar 22 mm i można jest zamocowanie dowolnego innego paska lub bransolety, które niekoniecznie pochodzą od HUAWEI.

Na nieobrotowym bezelu dookoła tarczy naniesiona jest podziałka czasowa, od boku natomiast widać dwa przyciski, jeden pełni funkcję klawisza zasilania oraz uruchamiania menu aplikacji. Drugiemu można za to przypisać dowolną aplikację.

Ekran tarczy to OLED z możliwością automatycznej regulacji jasności o przekątnej 1,39’’ i rozdzielczości 454 x 454 px, 326 ppi. Wygaszanie i uruchamianie ekrany może być prowadzone przy pomocy gestów nadgarstka jak i dłoni drugiej ręki.

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski miał przerażającą wizję. Wschodnia część Polski stanie się poligonem?

Oprócz wewnętrznego menu Smartwatch posiada również opcję always on display, czyli stałe wyświetlanie tarczy zegarka, w wersji cyfrowej lub analogowej. Każda z nich ma własne style do wyboru.

Dodatkowo w zestawie zegarek otrzymuje magnetyczną stację dokującą ze złączem USB typu C, która ładuje zegarek za pomocą dwóch miedzianych pinów.

Wnętrze zegarka HUAWEI Smartwatch GT 2 i kompatybilność z różnym sprzętem

Zegarek oparty jest na własnym systemie HUAWEI wearable platform. Dodatkowo sprzęt posiada 4 GB miejsca w pamięci wbudowanej, jednak bez możliwości rozbudowy jej o kartę SD, a sama pamięć nominalnie jest mniejsza ze względu na system operacyjny.

Niewymienialna bateria Li-Ion o pojemności 455 mAh i według zapewnień producenta powinna wystarczyć na mniej więcej 2 tygodnie pracy bez ładowania.

Na pokładzie sprzętu znajduje się również głośnik i mikrofon co umożliwia chociażby prowadzenie rozmów głosowych. Możliwe jest również słuchanie muzyki pobranej na wbudowaną pamięć.

Smartwatch GT 2 z telefonami oraz słuchawkami bezprzewodowymi łączy się za pośrednictwem Bluetooth 5.0, dodatkowo wbudowany jest system GPS. Brak natomiast funkcji NFC do m.in. płatności zbliżeniowych, jak i WI-Fi.

Zegarek oprócz możliwości łączenia z telefonami napędzanymi androidem posiada również funkcję parowania z urządzeniami marki Apple. Jednakże, aby do tego doszło, wasz smartphone z nadgryzionym jabłkiem musi być wyposażony w system operacyjny iOS w wersji co najmniej 9.0.

Przeczytaj również:  Lewandowski zaskoczył wszystkich nietypowym nagraniem. Czesze na nim córkę… odkurzaczem [WIDEO]

Dodatkowe funkcje to oczywiście również stoper i minutnik oraz budzik z możliwością regulacji wibracji.

Aktywności fizyczne

Z racji posiadania funkcji pulsometru, GPS, żyroskopów itd. zegarek umożliwia precyzyjne monitorowanie trasy, jakości i długości treningu; różnego rodzaju biegów, pływania i kolarstwa. Istnieje również możliwość monitorowania jakości snu. Zegarek jest również w stanie poinformować użytkownika, gdy potrzebna jest przerwa lub odrobina ruchu w przypadku pracy za biurkiem. Wszystkie te informacje są przenoszone później do aplikacji Zdrowie, która służy również bezpośrednio do łączenia telefonu i zegarka

Dla pasjonatów sportów wodnych również znajdą się dobre wiadomości. Smartwatch posiada wodoodporność na poziomie 50 metrów zgodnie z normą ISO 22810:2010. Zegarek może być używany do aktywności w płytkiej wodzie, takich jak pływanie w basenie lub morzu, oraz sportów żeglugowych czy kajakarstwie. Oznacza to również, że kąpiel w wannie lub pod prysznicem nie powinny uszkodzić urządzenia na nadgarstku.

Jan Strychacz

fot. HUAWEI Smartwatch GT 2/yt/SmartReviewsTV

(Visited 106 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here