Sportowe opaski to sprzęt, który ma wielu zwolenników. Są one bowiem niezwykle lekkie, a do tego niewielkie, przez co nie przeszkadzają podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Do tego stanowią one naprawdę stylowy dodatek zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jednym z takich właśnie urządzeń jest Huawei Band 4 Pro. Czym charakteryzuje się opaska chińskiego producenta oraz czy warto rozważyć jej zakup?

Huawei Band 4 Pro – pierwsze spotkanie

Huawei Band 4 Pro już przy pierwszym kontakcie może zaskarbić sobie sympatię użytkowników. Urządzenie zostało bowiem wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów, które skutecznie opierają się upływowi czasu. Na uwagę zasługuje również fakt, że opaska umożliwia wybór jednej spośród wielu tarcz zegarka, przez co każdy użytkownik powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Urządzenie jest bardzo lekkie i praktycznie niewyczuwalne podczas codziennego noszenia. Co więcej, na uwagę zasługuje tradycyjny pasek z oczkami i klamrą. Rozwiązanie to stanowi ukłon w stronę osób lubiących klasyczne zegarki, a ponadto jest praktyczne i wygodne.

Huawei Band 4 Pro – najważniejsze funkcje

Opaska posiada ekran dotykowy, za pomocą którego można obsługiwać wszystkie jej funkcje. W menu można wybrać następujące pozycje:

  • Liczba kroków;
  • Liczba godzin i minut przespanych ostatniej nocy;
  • Ćwiczenia;
  • Ustawienia;
  • Wiadomości.
Przeczytaj również:  Korzyści z Przejścia na Abonament Komórkowy z Internetem Mobilnym 5G

To oczywiście nie wszystko, albowiem urządzenie posiada również typowo sportowe funkcje, które można znaleźć w zakładce Ćwiczenia. Wśród nich można znaleźć następujące opcje:

  • funkcje biegowe – bieg bieganie na dworze, bieganie w pomieszczeniu, biegi przełajowe, marsz na dworze, a także spacer w pomieszczeniu;
  • funkcje rowerowe – jazda na rowerze na zewnątrz, jazda na rowerze stacjonarnym oraz jazda rowerem górskim;
  • funkcje fitness – orbitrek i ergometr.

Miłośnicy pływania mogą jedynie narzekać, że chiński producent nie przewidział możliwości wyboru takiej opcji w menu. Najprawdopodobniej ograniczenie to wynika z faktu, iż wodoszczelność opaski wynosi zaledwie 5 ATM, co oznacza, że można być spokojnym o stan urządzenia podczas mycia rąk bądź brania prysznica.

Jeżeli zaś chodzi o monitoring codziennej aktywności, funkcje Huawei Band 4 Pro są bardzo rozbudowane. Urządzenie umożliwia bowiem nie tylko odczyt takich danych jak liczba pokonanych kroków oraz spalonych kalorii. Ponadto możliwe jest sprawdzenie takich parametrów jak pokonany dystans, tempo, tętno, a także wydajność i obciążenie organizmu.

To jednak nie wszystko, albowiem opaska posiada również inne funkcje, które przydatne są nie tylko podczas treningów. To na przykład alarm, wszelkiego rodzaju powiadomienia o połączeniach i wiadomościach.

Zgodnie z deklaracjami producenta opaska powinna wytrzymać 9 dni pracy na jednym ładowaniu. W praktyce sprawa jest bardziej złożona, ponieważ zależy to od tego, jak intensywnie jest ona używana. Co ważne, aby podłączyć urządzenie do ładowania, należy odpiąć pasek z jednej strony, a następnie podłączyć je do gniazda USB. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne i sprawdzi się nawet w dalekiej podróży.

Przeczytaj również:  Korzyści z Przejścia na Abonament Komórkowy z Internetem Mobilnym 5G

Huawei Band 4 Pro – czy warto kupić?

Jeżeli chodzi o Huawei Band 4 Pro opinie użytkowników są bardzo pozytywne. Chwalą oni przede wszystkim jakość wykonania oraz bogactwo funkcji, z których mogą korzystać nie tylko podczas uprawiania sportu, ale i zwykłych, codziennych aktywności. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjna cena. Z kolei wysoka jakość wykonania gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację. Najbardziej zadowoleni będą miłośnicy biegania oraz jazdy na rowerze, ponieważ te opcje są niezwykle rozbudowane.

Robert Adamski

Coraz więcej osób pragnie zadbać o swoje zdrowie i kondycję, dlatego też prowadzą one aktywny tryb życia. Z tego też względu na popularności zyskują urządzenia monitorujące funkcjonowanie organizmu podczas wysiłku fizycznego. Najlepszym tego przykładem są sportowe opaski. Wśród nich na uwagę zasługuje Huawei Band 4 Pro, urządzenie, które za niewielką cenę, oferuje duże możliwości.

(Visited 126 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj