Szymon Hołownia

Hołownia żali się, że ksiądz nie chciał mu udzielić Komunii św. „Z satysfakcji omdleje cała prawa strona”

Szymon Hołownia sam nazywa siebie „otwartym katolikiem”. Były prezenter TVN poskarżył się na Facebooku na jednego z zakonników z kościoła karmelitów bosych na warszawskim Solcu. Okazuje się, że kapłan odmówił udzielenia Komunii św. kandydatowi na prezydenta, podkreślając, że „sumienie mu na to nie pozwala”.

— A skoro już jesteśmy przy tematach światopoglądowych. Wieczorna Msza w kościele karmelitów bosych na warszawskim Solcu, przychodzę tu często. Gdy w kolejce innych wiernych podchodzę do komunii, celebrans odwraca się do mnie bokiem i udziela komunii innym. Przez parę dekad doświadczyłem w moim Kościele wiele, odmawiano mi komunii na rękę, pokrzykiwano, że nie tak stoję, ale to — publiczny osąd sumienia – przyznam: wprawia mnie w osłupienie — żalił się na portalu społecznościowym Hołownia.

Gdy zapytał kapłana, dlaczego postąpił w taki sposób, ten odpowiedział: Sumienie mi nie pozwala. Za poglądy, które pan głosi.

Publicysta zaczął się dopytywać, o jakie poglądy chodzi.

— Ale które? I przecież nie wie ksiądz nic o moim sumieniu, motywacjach, nie rozmawiał ksiądz ze mną, nie zna mnie ksiądz, nie jest moim spowiednikiem — relacjonował były prowadzący Mam Talent.

Kandydat na prezydenta ostatecznie wymusił na zakonniku udzielenie Komunii św., nie ukrywał jednak swojego zdenerwowania całym zajściem.

— Żeby była jasność: grube emocje opadły mi pięć minut później. Nie mam wątpliwości, że ów kapłan w duchu miał dobre intencje. Chciał pewnie bronić Kościoła, Jezusa, bliskich sobie wartości. Pytanie tylko, czy na pewno powinien ich bronić przede mną. Pytanie, czy powinien to robić bez rozmowy z tym, którego publicznie ze wspólnoty wyklucza — powiedział były prezenter TVN-u.

— Pisząc to wiem, dobrze, że za chwilę z satysfakcji omdleje cała prawa strona, wychwalając pod niebiosa bohaterstwo kogoś, kto upokorzył heretyka — dodał Hołownia.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these