Lider ruchu Polska 2050 przedstawił swój pomysł naprawy kryzysowej sytuacji energetycznej. Polityk ostatnio wiele czasu poświęca tej tematyce, która wymusza na nim zabranie głosu w kwestii bieżących wydarzeń.

– Po pierwsze należy zablokować ceny gazu służącego do celów grzewczych na najbliższe pół roku. Państwo ma na to pieniądze z handlu uprawnieniami do emisji CO2 – powiedział Szymon Hołownia.

Zdaniem Hołowni próbę ratowania całej sytuacji należy rozpocząć od zablokowania cen gazu grzewczego.

– W czasie rządów Zjednoczonej Prawicy, od 2015 r. rząd polski uzyskał z tego tytułu 50 mld zł. To pieniądze, które nie powinny być rozwalane na komisję macierewiczowskie czy nikomu niepotrzebne Polski Instytut Rodziny i Demografii – wyjaśnił były kandydat na prezydenta.

Dodał, że należy skoncentrować uwagę na przeniesieniu dochodów z handlu emisjami na pomoc najuboższym i na inwestycje w zieloną energię.

– Nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy, gdyby poprzednie rządy i ten rząd potraktowały temat poważnie, budowały i wspierały odnawialne źródła energii – mówił Hołownia.

Według lidera Polski 2050 rząd powinien wycofać się ze sporu o sądownictwo, jaki toczy z Komisją Europejską. Dzięki temu mógłby uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy. Hołownia uważa również, że należy zakończyć spór o Turów z Czechami.

– Dość kłamstw, czas na rzeczowe i konkretne rozmowy z górnikami, którzy muszą wiedzieć, jaki plan polityki energetycznej ma państwo, kiedy i co zamierza zamykać, jak przestawiać tę branżę z węgla na zieloną energię – stwierdził polityk.

Zobacz również: Anna Maria Żukowska z Lewicy nazwała małe firmy „biedafirmami” i rozwścieczyła internautów: „Co za pogarda!”

Zobacz również: Jason Derulo i Maryla Rodowicz na jednym zdjęciu. Jak to się stało?

źródło: Twitter.com

(Visited 91 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj